Ендрю Томас

Біографія

  • Томас Ендрю

Ендрю П. Томас (б. Андрій Бонча-Томашевський) 1906-2001 народився в Санкт-Петербурзі в 1906 році. Сім'я переїхала в Гельсінкі в 1911 році, де батько сімейства був військово-морським офіцером.

Через рік батька переводять, судячи з усього, ревізором на інший кінець Російської імперії до Владивостока. Шестирічна дитина прекрасно запам'ятала на все життя 10-денну подорож по Транссібу. І все дитинство Томаса пройшло у Владивостоці.

У 1917-му сімейство мало намір повернутися в столицю Російської імперії, тому що батько вийшов у відставку і мав намір займатися архітектурою, але імперія несподівано закінчилася. Тому з 1922 року сімейство живе в Харбіні, пішовши по шляху всієї східної гілки російської еміграції. Маньчжурія і стала основним фактором, що сформували свідомість Томаса, судячи з його теплих згадок про неї в різних його книжках. У Харбіні він ходив в англійську методистської школу, що визначило його подальшу орієнтацію на англомовну ойкумени. У 1924 році сім'я переїхала в Шанхай, де Андрій-Альфред-Ендрю і закінчив школу. З 1927 по 1931 рік він дійсно жив у Штатах, але потім знову повернувся в Китай (бо в Штатах почалася Велика депресія). У вересні 1935 року, за його власним твердженням, познайомився з Реріхом, заїхали в Шанхай при своїй останній дивною експедиції. У 1948-му Китай почав стає червоним (революція Мао), і Томас поїхав з Шанхая — вже надовго — до Австралії, де і прожив майже 20 років. Там він став масоном, кочував по країні і їздив по світу, про що сам нам розповідає місцями. У 1966 році переїхав до Європи, потім в Штати, а по світу їздив так, що завидки беруть. Сім книг його опубліковані, кілька, за твердженням вдови, — немає.

Томас написав і говорив вільно, якнайменше, французькою, англійською та російською мовами. Його твори були перекладені більше ніж 60-ма мовами. Томас опублікував щонайменше 8 офіційних книжок під час його життя, а також багато робіт для внутрішнього кола.