Герд Нюквист

Біографія

  • Нюквист Герд
  • Нюквист Герд
  • Нюквист Герд
  • Нюквист Герд

Gerd Nyquist

Народилася: 15 марта 1913 р Крістіанія, Норвегія

Померла: 23 листопада 1984 р Осло, Норвегія

Герд Нюквіст (норв. Gerd Nyquist; 1913-1984) — норвезька письменниця, відома, перш за все, своїми детективними романами. Писала також недетектівние твори, в тому числі п'єси, оповідання для дітей. Була редактором кількох детективних антологій.

Перший детектив, написаний Нюквіст, — "Покійний просив квітів не приносити" (1960). Деякі з романів Нюквіст написані в дусі романів Агати Крісті.

Нюквіст була першим (з 1972 по 1976) головою письменницької клубу "Ривертон", названого на честь відомого норвезького письменника-детективіста Стейна Ривертон; в 1978 Герд отримала почесний приз клубу "Ривертон".

Найбільш відомий роман Нюквіст — "Трава нічого не ховає" (1966), перший з романів Герд, переведених на російську мову. Твір відрізняється високою культурою листи і інтелектуальним рівнем. У романі чимало літературних ремінісценцій (змінена рядок з вірша Карла Сендберга на надгробку; декламація злочинницею монологу шекспірівської Джульєтти — важливу роль в детективі грають перші, дуже рідкісні видання творів Шекспіра; і ін.).

Незважаючи на те, що дія відбувається в типовій для багатьох детективних романів "готичної" обстановці, манера оповіді незвичайна, як незвично і зображення основних персонажів. Роман має також нетиповою кінцівкою — вбивці не тільки вдається уникнути правосуддя через відсутність доказів, але і домогтися наміченої мети.

Твори Герда Нюквиста: