Тит Колліандер

Біографія

  • Колліандер Тит
  • Колліандер Тит
  • Колліандер Тит

Тіто Фрітьоф Колліандер (швед. Tito Fritiof Colliander, 10 лютого 1904 Санкт-Петербург, Російська імперія — 21 травня 1989, Гельсінкі, Фінляндія) — фінський православний письменник, мемуарист, перекладач, автор кількох книг про Православ'я.

Народився 10 лютого 1904 року в Санкт-Петербурзі, в родині полковника Зігфріда Йоакима Колліандер і його дружини Дагмар-ільматар Констанції, уродженої Шульц, отримав художню освіту. Брат Рюрик загинув під час Громадянської війни. Дружина, Інна (Іна) Берсен — художниця, іконописець. Син Сергій — православний священик.

Починаючи з 1930-х років Колліандер публікує ряд романів та оповідань, які принесли йому широку популярність. У його книгах, написаних під сильним впливом Ф. М. Достоєвського, часто зустрічаються теми провини, пошуку віри в сучасному світі. Романи "Хрестовий похід" (Korståget), "Помилуй" (Förbarma dig) та інші були переведені на іноземні мови.

Колліандер і його дружина Інна перейшли в православ'я, і ​​в 1949-1953 роках письменник закінчив православну семінарію. Його найвідоміша книга "Шлях аскета" (Asketernas väg, в російській перекладі "Вузький шлях") була опублікована вперше шведською мовою. Англійською мовою книга "Вузький шлях" (The Way of the Ascetics) витримала кілька видань. Російський переклад роботи Т. Колліандер був здійснений в середині 50-х рр. Опублікований у Франції в журналі "Вічне" (1957, VII-VIII) і неодноразово передруковувався на початку 1990-х. Колліандер належать також мемуари про життя в царській Росії і в довоєнній Фінляндії, книга про Іллю Рєпіна.

Помер 21 травня 1989 року і похований на православному цвинтарі в Гельсінкі в районі Лапінлахті [fi].

Твори Тита Колліандера: