Філіп Дік

Біографія

  • Дік Філіп
  • Дік Філіп
  • Дік Філіп
  • Дік Філіп

Філі́п Кіндред Дік (англ. Philip K. Dick, нар. 16 грудня 1928, Чикаго штат Іллінойс, США — пом. 2 березня 1982, Санта-Ана, штат Каліфорнія, США) — американський письменник, філософ, есеїст, переважна більшість робіт якого належить до жанру наукової фантастики. У своїх творах Дік досліджував питання соціології, політики і метафізики. У його романах йдеться про монополістичні корпорації, авторитарні уряди, та альтернативні світи. У пізніших роботах порушуються питання релігії.

Народився 16 грудня 1928 в Чикаго. Відучився семестр в університеті Берклі (Каліфорнія), після чого кинув навчання і якийсь час працював у магазині грамплатівок. Вів передачу на радіо. Емоційний стан Діка часто змінювався. Смерть його сестри-близнюка через 41 день після народження — одна з багатьох травм, з якими зіткнувся письменник. Він кілька разів невдало одружувався, призвичаївся до наркотиків. Періоди плідної роботи часто переходили в періоди глибокого застою. Більшу частину життя провів у Південній Каліфорнії. Був учасником різних громадських організацій, від "Інституту захисту тварин" до "Письменники-фантасти Америки". Автор понад 30 романів і 110 оповідань.

У світі наукової фантастики ім'я Діка з'явилося на початку 1950-х. Перша публікація — "Смак Ваба" (англ. Beyond Lies the Wub, 1952). Він писав оповідання для фантастичних журналів і розробляв свій власний унікальний стиль, який відрізнявся від стилю інших фантастів того часу.

1955 було опубліковано його перший роман "Сонячна лотерея" (англ. Solar Lottery). 1950-ті і ранні 1960-ті були дуже продуктивним періодом для Філіпа Діка. Він завоював вищу нагороду у світі наукової фантастики в 1963-му за роман "Людина у Високому Замку" (англ. The Man in the High Castle, 1962). У другій половині 1960-их і 1970-их років написав одні з найвідоміших творів — "Чи сняться андроїдам електровівці?" (англ. Do Androids Dream of Electric Sheep?, 1968), "Лийтеся, сльози, сказав полісмен" (англ. Flow My Tears, the Policeman Said, 1974), "Ми можемо згадати це для вас оптом" (англ. We Can Remember It for You Wholesale, 1966) та інші.

Помер 1982 в Санта-Ані, Каліфорнія.

Окрім фантастичних творів, також є автором понад 10 реалістичних романів, більшість з яких були опубліковані посмертно.

Твори Філіпа Діка: