Шандор Петефі

Біографія стисло

  • Петефі Шандор
  • Петефі Шандор

Петефі Шардор (Шандор Петрович)

(1823-1849)

Перший угорський поет, який ввів у літературу живу народну мову. Його вірші, наближені до пісень, співала вся Угорщина. Петефі був активним учасником національно-визвольної боротьби, очолював демократичний табір угорської літератури. Петефі возвеличують, як співця передових ідей своєї епохи. Генріх Гейне говорив про нього: "Петефі — поет, з яким можна порівняти хіба що Бернса і Беранже".

Поет добре знав життя свого народу, бо, подорожуючи своєю країною після того, як його батько збанкрутував, він часто бував голодним і босим, служив солдатом, працював актором. Талановитий хлопець — він ще в дитинстві знав п'ять мов, починає писати вірші, які одразу привернули до себе увагу відомих поетів Угорщини. Петефі був активним учасником визвольної боротьби рідного народу, 1849 року він воює в лавах угорської революційної армії.

Смерть прийняв на полі бою, але останки його не були знайдені. Угорці дуже любили свого народного поета і навіть через 30 років після його загибелі можна було почути, що хтось з угорців зустрічав його живим.