Сьюзан Гінтон

Біографія

  • Гінтон Сьюзан

Сьюзен Елоїза Гінтон народилася 22 липня 1948 року в місті Талса в штаті Оклахома. Свій перший та найпопулярніший роман "Аутсайдери" вона написала у віці 16 років, ще навчаючись у старшій школі. Роман був адресований підлітковій аудиторії та описував протистояння двох молодіжних вуличних банд в Оклахомі. Почасти роман був заснований на враженнях Гінтон від реального протистояння банд у своїй школі. Роман "Аутсайдери" був вперше опублікований 1967 року, і з того часу розійшовся тиражем понад 14 мільйонів екземплярів. У 2000-ті роки, через сорок років після написання, роман продовжував продаватися тиражем понад сто тисяч екземплярів на рік.

Перші книги Гінтон були видані під ініціалами С. Е. Гінтон, оскільки видавці побоювалися, що ім'я жінки на обкладинці відлякає читачів-чоловіків (те саме пізніше сталося і з Джоанною Роулінг, чиї перші книги виходили з ініціалами Дж. К. Роулінг замість повного імені). На відміну від Роулінг, Гінтон надалі завжди публікувалася під ініціалами, і лише значно пізніше почала користуватися у своєму житті повним ім'ям.

У своїх нечисленних інтерв'ю Гінтон повідомила, що є інтровертом та уникає публічності. Вона, як і раніше, проживає в Оклахомі в місті Талса разом зі своїм чоловіком.

Перу Сьюзен Гінтон належать п'ять романів для підлітків:

"Аутсайдери" ("The Outsiders"; 1967)

"Це було тоді, це буде зараз" ("That Was Then, This Is Now"; 1971)

"Бійцівська рибка" ("Rumble Fish"; 1975)

"Текс" ("Tex"; 1979)

"Приборкання зіркового бігуна" ("Taming the Star Runner"; 1988),

перші чотири з яких екранізовані.

Вона також написала два твори для дорослих:

роман "Хокс-Харбор" ("Hawkes Harbor"; 2004) та

збірку оповідань "Деякі з оповідань Тіма" ("Some of Tim's Stories"; 2007).

Два твори для дітей:

" Великий Девід, Маленький Девід" ("Big David, Little David"; 1995)

"Сестра-цуценя" ("The Puppy Sister"; 1995).

У 1999 році, разом з двома іншими авторами, Майєю Енджелоу та Ритою Дав , дала велике інтерв'ю про себе для документального фільму "Великі письменниці" ("Great Women Writers"), що вийшов на DVD.