Саллі Ґрін

Біографія

  • Ґрін Саллі

Саллі Ґрін народилася 11 вересня 1961 року в Англії. Вивчала гірничу справу в Лондонському університеті. Згодом здобула бухгалтерську освіту. Відтоді працювала бухгалтером у фінансових відділах різних фірм. У 41 народила сина, стала домогосподаркою та зайнялася письменницькою діяльністю. Тоді ж написала свій дебютний роман "Напівлихий", задум якого виник ще у 2010 році.

"Напівлихий" — це перша книжка з трилогії "Half Life", що одразу стала сенсацією в усьому світі. Особливий ажіотаж роман викликав під час Болонського книжкового ярмарку в 2013 році. Тоді ж права на його видання були продані в 36 країн ще до його публікації. Видавництво "Viking" випустило книгу "Напівлихий" (Half Bad) 4 березня 2014 року, водночас із видавництвом "Puffin U.K." та австралійським відділом "Penguin". Перший наклад становив 200 000 примірників. Мері Браун, власниця "Букс, Байтс і Бейонд" у Ґлен-Рок (Нью-Джерсі), та Кетлін Келдвел, власниця "Великого гарного місця для книг" в Окленді (Каліфорнія), порівняли захват від "Напівлихого" із "Гаррі Поттером", а також "Сутінковою сагою" та "Голодними іграми".

У 2015 році вийшла друга частина трилогії — "Напівдикий", а в 2016 році світ побачив завершальну книгу серії — "Напівзагублений".

Події трилогії розгортаються в альтернативній сучасній Англії. У світі поруч зі звичайними людьми живуть справжні відьми та чаклуни. Білі — гарні, чорні — погані. Натан — незвичайний підліток, він не вписується в жодну систему — ні в систему простих людей, ні в систему магів, до яких належить увесь його рід. Він — наполовину чорний чаклун, наполовину білий. Відтоді як його мати, Біла відьма, наклала на себе руки, а батько, могутній Чорний чаклун, був визнаний вбивцею відьом, Рада Білих Відьом чекає, який шлях обере Натан, коли йому виповниться 17 років. У цьому віці він отримує три дари, що підтверджує його право стати чарівником.

У 2017 році стало відомо, що письменниця працює над ще однією фентезійною трилогією, перша книга якої має назву "Крадії диму" (The Smoke Thieves) та вийшла у травні 2018 року. Нова серія книг розповідає про те як, "між чотирма народами назріває конфлікт, а доля світу перебуває у руках чотирьох підлітків — принца, зрадника, мисливця та злодія". Друга книга — "Світ демонів" (англ. The Demon World).