Колсон Вайтхед

Біографія

  • Уайтхед Колсон
  • Уайтхед Колсон

Народився 6 листопада 1969 року в Нью-Йорку, дитинство провів на Манхеттені. Навчався у школі Трініті (Манхеттен). 1991 року закінчив Гарвардський університет. Працюючи колумністом, який спеціалізується на поп-культурі у щотижневій газеті The Village Voice, почав писати першу прозу.

У 1999 році було видано його дебютний роман "Інтуїціоніст", який розповідав про інспектора Лілу Мей Вотсон, яка намагається з'ясувати причину падіння ліфта.

У 2001 році вийшов роман "Дні Джона Генрі", одна з інтерпретацій історії про путівника Джона Генрі, який переміг у змаганні з паровим молотом, але зрештою помер від виснаження. Події роману відбуваються сто років тому, коли журналіст Дж. Саттер навідується на фестиваль пам'яті легендарного путівника.

Наступний роман "Апекс приховує рану" побачив світ у 2006 році та розповідав про консультанта, який має зважити всі за та проти запропонованих йому варіантів для зміни назви міста.

У 2009 році вийшов роман "Cаг Харбор" про те, як, у 1980-х, двоє чорношкірих братів проводять свої літні канікули в Саг-Харборі, місті, де в основному проживає біле населення. У 2011 році письменник видав постапокаліптичний роман "Зона один" про вірус, який інфікує людей і перетворює їх на зомбі.

У 2016 році виходить роман "Підземна залізниця", який розповідав про двох рабів, яким вдається втекти з плантацій у Джорджії завдяки таємничій системі під назвою "Підпільна залізниця". Книга принесла автору низку нагород: Національну книжкову премію (2016), Медаль Ендрю Карнегі (2017), Премію Артура Кларка (2017). За книгою також було знято серіал, режисером виступив Баррі Дженкіс.

Твори Колсона Вайтхеда: