Джо Аберкромбі

Біографія

  • Аберкромбі Джо
  • Аберкромбі Джо

Джо Аберкромбі народився 31 грудня 1974 року в Ланкастері, графство Ланкашир, Велика Британія. Отримав освіту в Ланкастерській королівській гімназії та вивчав психологію в Манчестерському університеті. Після закінчення університету працював на телебаченні, де до його обов'язків входило заварювання чаю. Звільнившись з попередньої роботи, розпочав кар'єру позаштатного кіномонтажника. Збільшення вільного часу призвело до того, що Амберкомбі вирішив знову повернутися до сюжету розповіді, яку він вигадав в студентські роки, мріючи "самотужки переглянути та ввести зміни у жанр фентезі". 2002 року почав писати свій перший роман у стилі темного фентезі — "На лезі клинка", який закінчив у 2004 році. Після двох років відмов, 2006 року роман зрештою опубліковано у видавництві "Віктор Голланц Лтд". Опісля Аберкромбі написав ще дві заключні частини трилогії "Перший закон": "Перш ніж їх повісять" (англ. Before They Are Hanged) та "Останній доказ королів" (англ. Last Argument of Kings). Окрім того, відвідувачі популярного тематично ресурсу SFF World двічі визнавали його романи "книгами року".

2008 року Аберкромбі став фіналістом премії Джона В. Кембелла найкращому новому письменнику. Разом з такими письменниками як Майкл Муркок, Террі Пратчетт та Чайна М'євіль, Джо взяв участь у телевізійному проекті BBC під назвою " Світ фентезі". Опісля письменник видав три самостійні романи: "Найкраще подавати холодним", "Герої" та "Червона країна", події яких відбуваються у тому ж фентезійному світі, що й книги трилогії "Перший закон". Окрім того, 2011 року Аберкромбі підписав контракт з видавництвом "Голланц" на написання ще чотирьох книг з подіями у світі "Першого закону", а у 2014—2015 роках імпринти видавництва "ГарперКоллінс", які спеціалізуються на фентезі та дитячій літературі, опублікували підліткову книжкову серію "Потрощене море", що складається з трьох книг: "Пів короля", "Пів світу" та "Пів війни".

Нині письменник працює над ще однією трилогією у світі трилогії "Перший закон", події якої відбуватимуться через п'ятнадцять років після подій третього самостійного роману ("Червона країна") та слугуватиме продовженням до оригінальної трилогії.