Ден Браун

Біографія

  • Браун Ден
  • Браун Ден

Ден Браун народився 22 червня 1964 року в Нью-Гемпширі. Він ріс в інтелігентній сім'ї. Батьки майбутнього письменника докладали максимум зусиль, щоб його життя разом з сестрою і братом було веселим і радісним. Наприклад, щоб отримати свої різдвяні подарунки діти мали розгадати цілу низку ребусів, і це завжди було так цікаво.

У 1986 році Ден Браун отримав диплом бакалавра Севільського університету за фахом лінгвіст. Після закінчення вузу він почав будувати кар'єру музиканта, сам писав слова та музику для пісень і навіть випустив кілька компакт-дисків. Однак, так як з гастрольною діяльністю у нього не склалося, з музикою було покінчено.

У 1998 році письменник, якого завжди цікавили філософія, історія релігії, криптографія та таємні організації, опублікував свій перший роман-трилер — "Цифрова фортеця" ("Digital Fortress"), який швидко став бестселером серед користувачів Інтернету. Роман розповідає про тонкій межі між громадянської свободою і національної безпекою.

Подальші його твори також створювалися на "стику жанрів": у 2000 році світ побачив інтелектуальний конспірологічний детектив "Ангели і демони" ("Angels and Demons"). У 2001 році вийшов трилер "Точка обману" ("Deception Point"), що піднімає проблему моральності в політиці та національній безпеці.

У 2003 році пригоди професора Роберта Ленгдона з "Ангелів і демонів" були продовжені романом "Код да Вінчі" — в перший же день після публікації він був проданий у кількості 6 тисяч екземплярів, а загальний світовий тираж бестселерів Дена Брауна, перекладених на 40 мов, наближається до 81 мільйону примірників.

За перший тиждень продажів роман "Код да Вінчі" посів перше місце в списку Нью-Йоркських бестселерів і розмістився на вершині бестселерів Журналу Уолл-Стріт. Пізніше став хітом номер № 1 у всіх великих рейтингах бестселерів в країні. У травні 2006 у світ вийшла екранізація роману "Код да Вінчі".

У вересні 2009 року опубліковано роман "Втрачений символ" ("The Lost Symbol"), який відкриває завісу таємниці масонського минулого Америки і стає третім романом про Роберта Ленгдона. У травні 2013 року вийшла четверта частина цієї серії — "Інферно".

Письменник також займається журналістикою, регулярно публікується в журналах "Newsweek", "TIME", "Forbes", "People", "GQ", "The New Yorker", виступає в різних популярних радіо-і телепрограмах.