Трейсі Шевальє

Біографія

  • Шевальє Трейсі
  • Шевальє Трейсі

Народилася 19 жовтня 1962 року у Вашингтоні, округ Колумбія. Наймолодша в родині з трьох дітей. Її батько, Дуглас Шевальє, понад 30 років працював фотографом у газеті "Вашингтон пост". У 1970 році, коли Трейсі було вісім років, померла мати.

У 1984 році отримала ступінь бакалавра мистецтв в коледжі Оберлін в штаті Огайо. Згодом переїхала до Англії, де протягом декількох років працювала у видавничій справі — помічником редактора культурологічної енциклопедії видавництва "Макміллан", згодом перейшла редактором у видавництво "St. James Press". У 1993 році працювала над магістерською роботою в Університеті Східної Англії у Норвічі. Її викладачами були письменники Малкольм Бредбері та Роуз Тримейн.

Її перший роман "Діва у блакитному" (The Virgin Blue) вийшов у світ у 1997 році. Однак справжнє визнання прийшло після публікації у 1999 році другого роману — "Дівчина з перловою сережкою", в основі якого історія створення одного з найвідоміших полотен голландського художника Яна Вермеєра. Книжка перекладена понад 38-ма мовами.

Станом на 2013 живе в Лондоні з чоловіком і сином.