Тойн Фріс де

Біографія

  • Фріс де Тойн

Тойніс Уйлке (Тойн) де Фріс (26 квітня 1907 — 21 січня 2005) — нідерландський письменник і поет.

Де Фріс народився у фризькому містечку Феанвальден. Його батьки переїхали до Апелдорна в 1920 році. У 1936 році він приєднався до Комуністичної партії Нідерландів, а через рік переїхав до Амстердама, щоб продовжити кар'єру журналіста. Він став редактором комуністичної газети De Tribune і De Vrije Katheder. Під час окупації Нідерландів нацистськими військами він був заарештований і ув'язнений у Камп Амерсфорт. Після війни він став членом міської ради Амстердама. У 1971 році вийшов з партії, не відмовившись від марксизму, який продовжував відстоювати до кінця життя.

Де Фріс писав вірші та багато романів голландською та фризькою мовами. Серед його найбільш відомих романів — Het meisje met het rode haar (Дівчина з рудим волоссям) і трилогія Februari (Лютий), обидва романи про голландський спротив у Другій світовій війні; перший також дуже успішний як фільм (Бен Вербонг, 1981).

З його кількох біографій його книга про Спінозу отримала міжнародну популярність і була перекладена. Інші біографічні теми включали, зокрема, Карл Маркс, Р.Дж. Шіммельпеннінк, Гайдн, Босх, Рембрандт, Ван Гог.

Він також написав вичерпну та наукову історію християнських єретичних рухів, Ketters (Єретики).с

Він помер в Амстердамі у віці 97 років після кількох нападів пневмонії.

Твори Тойна Фріса де: