Іан Вайброу

Біографія

  • Вайброу Іан
  • Вайброу Іан

Народився 3 травня 1941 роук у містечку Гіллендхем, графстві Кент. Почав свою професійну кар'єру у віці 10 років з того, що продав в місцеву газету вірш про мертву кішку в коробці. З цього часу постійно пише вірші, пісні, п'єси, мюзикли, повісті та скетчі для радіо і телебачення. Працював учителем англійської мови у школі, але згодом відмовився від викладання.

Перша дитяча книжка Вайброу "Історії про Сніфа" (The Sniff Stories) була опублікована у 1989 році. Тоді газета "The Times" оголосила про появу справжнього таланту. З того часу написав близько 110 книжок для дітей — від віршів і оповідань до романів. Один з найпопулярніших героїв книг Вайброу — Малий Вовчик (англ. The Little Wolf). Повісті про пригоди Малого Вовчика перекладені більш ніж 12-ма мовами. Особливим успіхом користується серія книжок з малюнками "Гаррі з повним відром динозаврів" (Harry and the Bucketful of Dinosaurs). Окремі книги стали основою для мультсеріалів.

Одружений, має дві доньки. Живе в Герроу.

Його книжоки для дітей перекладені 27 мовами і видані в 28 країнах. Його книги відомі своїм гумором і варіюються від ілюстрованих книг-романів до оповідань та поезії.