Девід Едвард Вольямс

Біографія

  • Вольямс Девід Едвард
  • Вольямс Девід Едвард

Девід Уоллямс або Уолліамс (англ. David Walliams; при народженні — Девід Едвард Вільямс; нар. 20 серпня 1971 року в Лондоні) — англійський комік, актор, письменник і телеведучий, найбільш відомий по спільній роботі з Меттом Лукас над скетч-серіалом "Маленька Британія", в якому він виконав велику кількість комедійних ролей.

Девід народився в лондонському районі Мертон у сім'ї Пітера та Кетлін Вілліамс і все своє дитинство провів у містечку Банстед. Його батько був транспортним інженером, а мати — лаборанткою. Він навчався в школі для хлопчиків у Воллінгтоні, а потім у Райгіті. З 1989 до 1999 року відвідував Брістольський університет. В 1990 виступав разом з акторами Національно молодіжного театру, де вперше познайомився зі своїм майбутнім приятелем і колегою Меттом Лукасом.

З 2003 до 2007 року Девід брав участь у зйомках і писав сценарії до трьох сезонів скетч-шоу "Маленька Британія". Спочатку свої ролі він виконував на радіо, а після виходу програми на різних концертах. У 2008 році був випущений американський серіал-відгалуження. Досі він час від часу повертає своїх героїв у благодійних скетчах.

З 2012 року суддя шоу "Британія шукає таланти". З 2013 до 2014 року грав вчителі хімії Кіта Чорча у ситкомі "Велика школа". Після його завершення брав участь у екранізації роману Агати Крісті "Партнери зі злочину".

У себе на батьківщині Волльямс широко популярний як автор дитячих книг. В даний час він продав понад 12 мільйонів копій своїх творів, які перекладені 46 мовами. Його літературний стиль порівнюють з Роальдом Далем, а його самого описують як "дитячого письменника Великобританії, що швидко розвивається".