Сара Тісдейл

Біографія

  • Тісдейл Сара
  • Тісдейл Сара
  • Тісдейл Сара

Сара Тісдейл народилася 8 серпня 1884 року в Сент-Луїсі, штат Міссурі.

Через поганий стан здоров'я навчалася вдома до 9 років, в 10-річному віці почала навчання в Інституті Мері у 1898 році, через рік перейшла до Хосмер Холл, яку закінчила у 1903 році.

Сім'я Тісдейл проживала на 3668 Лінделл Б'лвд, а потім на 38 Кінгсбері Плейс. Обидва будинки розробила матір Сари. Будинок на Кінгсбері Плейс має приватні покої для Сари на другому поверсі. Гості заходили через окремий вхід і допускалися за запрошенням. Завдяки такому ізольованому плануванню Сара могла працювати, спати, і часто обідати на самоті.

З 1911 по 1914 рік до Тісдейл залицялися кілька людей, в тому числі поет Вачель Ліндсей, був закоханий у неї, але не міг забезпечити її фінансами або стабільністю. 19 грудня 1914 року Тісдейл одружилася з Ернстом Філсінгером, тривалим прихильником її поезії.

У 1916 році переїхала з чоловіком до Нью-Йорку у Верхньому Вест-Сайді на Східному Центральному Парку.

Постійні ділові поїздки Філсінгера викликали в Тісдейл велику самотність.У 1929 році їй довелося їздитии між штатами протягом трьох місяців, щоб отримати розлучення. Після розлучення переїхала на два квартали від будинку, відродила дружбу з досі неодруженим Вачелем Ліндсей.

У 1933 році Сара Тісдейл вмерла через передозування снодійним. Її поховали на Кладовищі Білліфонтайн в Сент-Луїсі.