Малгожата-Кароліна Пекарська

Біографія

  • Пекарська Малгожата-Кароліна

Малгожата-Кароліна Пекарська (нар. 1967, Варшава) — польська письменниця, журналістка телебачення і преси i історик мистецтва.

Як письменниця дебютувала в 1986 році в щомісячному суспільно-літературному журналі "Okolice" чотирма оповіданнями. З 1996 року робить репортажі для TVP. Репортер програми "Телевізійний кур'єр Варшавський" на каналі TVP Warszawa. У 2006–2009 роках — редактор програми "Кур'єр Мазовецький". Автор телепрограм "Дзвін", "Грамофон", "Wiarus", "Варшавський детектив по слідах таємниць міста".

У 1994–2006 роках співпрацювала з двотижневиком "Cogito". Опубліковані нею у 1998–2005 роках колонки в журналі "Wzrockowisko" згодом були видані книгою. До 2006 року працювала з двотижневиком "Victor gimnazjalista", на сторінках якого друкувалися уривки з її романів "Клас пані Чайки", Tropiciele i Dzika. У 2008 році вона повернулася до "Cogito" фейлетонами "Мистецтво написання", а у "Victor gimnazjalista" "Музичними подорожами" — короткими фейлетонами про зірок популярної музики. У 2008–2011 вела рубрику "Zapytaj Gośkę" у "13-tka".

Авторка книг для дітей і молоді, дія яких відбувається у частині Варшави Saska Kępa, де вона живе і звідки походить її родина. Опублікувала документальну книжку "Дев'ятнадцятилітній моряк" — колекцію листів з морського училища в місті Тчев, написаних її двоюрідним дідом Збігнєвом Пєкарським.

Член польського відділення IBBY і Товариства польських письменників. З 2011 року входить до правління Варшавської філії Товариства, у 2014 році обрана його президентом на 2014–2017 роки.

2012 року відвідала львівський Форум видавців. Романи "Клас пані Чайки" та "Лотерея" видано українською мовою в перекладі Божени Антоняк.

Дочка журналіста Мацея Пєкарського. Дружина актора Захарія Мушинського. Від першого шлюбу має сина Матіаса.

У 2018 підтримала звернення Європейської кіноакадемії на захист ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

Твори Малгожати-Кароліни Пекарської: