За хронологією новела "Дитинство" мала б бути першою у "Вершниках". Чому, на вашу думку, автор порушив часову послідовність, почавши роман саме з новели "Подвійне коло"?

Відповідь на контрольне запитання

Новела "Подвійне коло" зображує п'ять братiв Половцiв, які зустрiчаються на кривавих дорогах громадянської вiйни і вбивають один одного через відмінність політичних поглядів. У "Дитинстві" Ю.Яновський змальовує дореволюційну дійсність. Новела сповнена описів степових просторів, народних звичаїв, пісень і дихає красою життя. Навальність дій, гострота, динамічність, які характеризують першу новелу "Подвійне коло", змінюються в "Дитинстві" спокійним екскурсом у дитинство Данила Чабана, життя якого уособлює шлях українського народу, роду "затятого і непосидючого", який "козакував і землю обробляв". Новела сповнена глибоких роздумів про життя дореволюційного українського села.

Ю. Яновський почав свій роман з новели "Подвійне коло", бо саме вона відображає тему всього роману – зображення громадянської війни та її жахливих наслідків, а новела "Дитинство" є своєрідним екскурсом у минуле, бо зображує дитинство Данила Чабана, персонажа, який згодом буде зображений уже дорослим в наступних новелах роману. Характер героя роману "Вершники" розкривається в зростанні: "Чабанець Данило... став уже чабаном, повним чабаном, правнуком Данила, сином Ригора". Яновський-художник не показує, як мужнів характер, гартувалася воля. Чабан перед нами – в час найбільших особистих потрясінь (розділи "Батальйон Шведа", "Шлях армій").