Опишіть обидва епізоди про події 1651 р., які виникли в уяві Наталочки

Відповідь на контрольне запитання

Першого разу дівчинці привиділася та трагічна п'ятниця 30 червня 1651 року, третій день Берестецької битви. Король Ян Казимир зібрав 150-тисячне військо, стягнув до Берестечка пів Європи, аби тільки здолати Україну. Козаків стояло менше: тисяч сто, і з ними татари. Хан бачив, що легкої здобичі не буде. Ляхи рушили, а татари почали тікати. Хмельницький хотів їх зупинити…

Вдруге Наталочка побачила таке. Козаки були обложені вже десятий день... Хмеля нема... Пляшівка розлилася... Затоплювало табір... На поміч приїхав Богун захищати переправу, що мала ось-ось початися. Козаки кинулися один поперед іншого. Старий козак кричав "Стій!". Наталочка й собі закричала… І побачила перед собою Северина.

Поки Северин пішов заглянути у підземний хід, що з'єднував церкви і вів кудись за пагорб, Наталочка втретє побачила видіння. Три сотні козаків стояли на пагорбі, поляки насідали. Козаки не мали куди відступати, поморилися, декотрі були поранені. Король Ян Казимир запропонував козакам здатися, але старий козак сказав: "Вибачай, королю, але нам не потрібна твоя ласка. Лицарська смерть козакові дорожча". Бій на острові довершувався. Козаків ставало все менше. Аж ось лишився єдиний січовик. Він метнувся до берега й ускочив у човен, прихований в очереті. Не сідаючи, відштовхнув його, виплив серед плеса; гордо взявшись у боки, окинув оком ворогів, мовляв, наступайте, чого ви баритесь. Поляки, брьохаючись у баговинні, оточили озерце, серед якого плавав козак, та не могли здолати героя. Він сік їх, як капусту, та врешті його вбили.