Які провідні мотиви драматичних поем І. Драча?

Відповідь на контрольне запитання

Із самого початку творчої діяльності Іван Драч проявив себе не тільки справжнім майстром ліричного жанру. Він досить успішно творчо реалізував свої можливості в поемах "Ніж у сонці" та "Смерть Шевченка".

Жанр твору "Ніж у сонці" поет визначив так: поема-трагедія. Як за формою, так і за змістом вона була явищем незвичайним. Писав її молодий поет, який тільки-но зробив перші тверді кроки в літературі. Драч ставив собі за мету заглянути не лише в українське село, де вмирає голова колгоспу, а й у далекі краї. У епіцентрі поеми-трагедії — образ сонця. Бо реальною була в ті роки загроза атомної катастрофи (це й загроза сонцю), а також страхітливі наслідки недавноминулої війни. Цей розвирований, тривожний світ і визначив головну драматургію твору. Наступна драматична поема — "Смерть Шевченка". Шевченко і Україна, Шевченко і всесвіт — проблеми, які поставив Іван Драч у своїй поемі-симфонії. Життєвий шлях великого поета скінчився так рано, так передчасно відходив від України її найдорожчий син. У поетових мареннях виникає страшне видиво — зринають епізоди його солдатської муштри, долинає далекий дівочий голос його подруги дитинства — Оксани.

У поемі-симфонії, мов на екрані, чуємо цвірінчання горобців, що прикидаються патріотами, видають себе за інтернаціональних шанувальників пам'яті Кобзаря, а насправді в них ніскілечки совісті й честі за душею. Вражаюча сцена похорону співця. У тому траурному символічному дійстві горе звело Шекспіра і Бетховена, Пушкіна і Гойю... І кульмінаційний момент — це сходження на Чернечу гору, де, нарешті, навіки спочив славний син України.