З яким настроєм зібрався народ на площі біля Собору Паризької Богоматері? На яке видовище чекала юрба? Чому вчинок Квазімодо викликав захоплення у людей? Що саме вони вітають і славлять? Про що це свідчить?

Відповідь на контрольне запитання

Народ зібрався біля Собору, щоб подивитися на страту Есмеральди. Люди хотіли видовища, їм було цікаво подивитися на прекрасну циганку, яка ще недавно зачаровувала всіх своїми танцями. Підготовка до страти була цілою виставою. Спершу на майдан в'їхав віз, на чолі процесії був сам метр Жак Шармолю. На возі сиділа Есмеральда в самій сорочці, її довге чорне волосся (за тодішнім звичаєм його зрізували лише біля підніжжя шибениці) розсипалося по її напівоголених грудях та плечах. Навколо шиї була мотузка. Біля її ніг лежала зв'язана маленька кізка. Віз зупинився перед центральним порталом Собору. Тут почувся спів хору, циганці розв'язали руки, примусили зійти з воза і пройти до кінця сходів порталу. Довга процесія священників у ризах та дияконів у стихарях, урочисто виспівуючи псалми, з'явилася перед засудженою і натовпом. На чолі процесії був Клод Фролло. Есмеральді дали у руки свічку, протоколіст зачитав фатальний зміст прилюдного покаяння. Після покаяння перед Собором циганку знову зв'язали.

Вчинок Квазімодо, коли він схопив засуджену і заніс у Собор, люди сприйняли із захопленням. Десять тисяч людей зааплодували. Натовп пригадав, як Есмеральда простягнула флягу з водою для Квазімодо біля ганебного стовпа, а тепер горбань врятував її. Виявилося, що потвора має людські почуття і здатний на більше, ніж будь-яка людина з цього натовпу. Ніхто не додумався, що Собор міг стати притулком для циганки, лише Квазімодо. Люди вітають і славлять його добрий вчинок, розуміють, що можна повстати проти несправедливості, що проста людина теж має право на думку, право виступити проти влади чи несправедливого вироку.