Бібліотека Української Літератури
Українська література  :  Бібліотека  :  Сучасна література  :  Біографії  :  Критика  :  Статті  :  Енциклопедія  :  Народна творчість  |
Навчання  :  Реферати  :  Шкільні твори  :  Твори з мови  :  Стислі перекази  :  Контрольні питання  :  Крилаті вирази  :  Словник  |
Стислі перекази — твори скорочено > М > Міфи та легенди українців > Про дощ (скорочено) — електронний текст

Про дощ скорочено - Міфи та легенди українців

Стислий переказ, виклад змісту

Є повір'я, що Бог має особливі сховища дощу. Коли треба пустити дощ на землю, Бог посилає пророка Іллю та глухого янгола. Вони набирають дощ у хмару і розносять його по світу. Часто буває, що дощ ллється кілька днів підряд. Це трапляється тому, що Бог каже глухому янголові: "Ходи там, де чорно", — а той чує: "Де вчора". Бог каже, щоб лив дощ, де просять, а глухий думає, що треба лити туди, де косять.

Райдуга — це "насос", що набирає воду з морів та рік у хмару. "Веселка" від того, що все навкруги стає веселішим; це дорога для янголів, які сходять з неба, щоб набрати води й вилити крізь особливе сито на землю у вигляді дощу.Критика, коментарі до твору, пояснення (стисло)

Так наші пращури з гумором пояснювали, чому дощ іде невчасно й не там, де просять. Красиве явище — веселку — вони пов'язували з "дорогою янголів".


Дивіться також:
Міфи та легенди українців — Берегиня (За С. Плачиндою) (скорочено)
Міфи та легенди українців — Неопалима купина (скорочено)
Міфи та легенди українців — Про вітер (скорочено)
Міфи та легенди українців — Про зоряний Віз (скорочено)
Міфи та легенди українців — Чому буває сумне сонце? (скорочено)
Міфи та легенди українців — Чому пес живе коло людини? (скорочено)

Коментарі відвідувачів до твору "Міфи та легенди українців — Про дощ скорочено":


COMY.ru - Мобильные телекоммуникации | Купить весы в Украине vis.ua | Электронные замки в интернет-магазине PlastMarket. Доставка по Украине, гарантия.
bigmir)net TOP 100          SERVER UA - Выделенные сервера
Сторінку згенеровано за 0.019013 сек.