Рембо Артюр

Шкільні твори за творчістю

Аналіз вірша А. Рембо "П'яний корабель"

Артюр Рембо — символ світового поетичного авангарду. Творчість цього поета являє собою унікальне в історії літератури явище. Віктор Гюго назвав його "Шекспіром-дитиною". І цілком слушно: Рембо розпочав з того, чим звичайно закінчують великі поети. У віці 15—17 років він створює шістдесят віршів, десять із яких стали справжніми вершинами французької поезії, а вірш "П'яний корабель" став всесвітньовідомим твором. Чи потребує ще якихось доказів геніальність поета?

Читати весь твір →

Змалювання в поезії Рембо духовних поривань ліричного героя

Змалювання в поезії Рембо духовних поривань ліричного героя
Поезія А. Рембо схожа на зблиск, така вона яскрава й так недовго поет її творив. Але сталося так, що рядки молодого поета не загубилися серед виру слів, бо виявилися справді потрібними.
Що перш за все вражає в поезії Рембо? Щирість почуттів. І не суто особистих. Річ не в конкретних сюжетах, змальованих поетом.

Читати весь твір →

Образ Орфея як персоніфікація сили мистецтва, що приборкує природу і одухотворяє світ (за поезією Райнера Марії Рільке "Орфей, Еврідіка, Гермес")

Артюр Рембо — символ світового поетичного авангарду
"Безпрецедентною пригодою в історії мистецтва" схарактеризував творчий шлях Артюра Рембо Стефан Малларме. Усе коротке його життя (тридцять сім років) було постійним духовним експериментом у поезії й авантюрою в особистому житті. Уже в 15 років він почав писати вірші, що засвідчили його поетичний талант.

Читати весь твір →

Поет — бездомний корабель в океані життя (вірш «П'яний корабель» Артюра Рембо)

Артюр Рембо жив наприкінці XIX століття — в епоху значних зрушень у світі, коли на зміну гуманізму XIX століття приходить нове покоління — діти технічної, механізованої цивілізації.
Логічному розуму і прагматичному відношенню до дійсності А. Рембо протиставляє інше сприйняття світу, засноване на тонких напівсвідомих відчуттях. Завдяки цьому поет глибше проникає у тканину дійсності і здатен захоплюватися красою світу, вільно витати у його просторах. Але це робить його самотнім і вразливим.

Читати весь твір →

Рембо - символ світового поетичного авангарду (творчий шлях поета А. Рембо)

(1854-1891)
Французький поет А. Рембо належить до поетів, твори яких майже не друкувалися за життя. Слава до нього прийшла посмертно. Основний поетичний доробок створено протягом 4-х років (1869-1873), але творчість його стала, за висловом С. Малларме, "безпрецедентною пригодою в історії мистецтва".

Читати весь твір →

Чим може привабити читача сонет А. Рембо "Моя циганерія"

Чим може привабити читача сонет А. Рембо "Моя циганерія"
Воля — принадне, чарівне, багатогранне слово. Більшість людей сказали б, що прямують до неї, але не всі знають (хоч відчувають і здогадуються): вона викликає страх — і не просто священне трепетання чи боязнь незвіданого, а страх позбутися спокою, з яким воля не сумісна.
Воля — це позбуття, це наука не обтяжувати себе.

Читати весь твір →

Що свідчить про новаторство поезії А. Рембо?

Що свідчить про новаторство поезії А. Рембо?
Під впливом Т. де Банвіля, В. Гюго, а особливо Ш. Бодлера, Рембо почав з віршів, що викривали потворність міщанської глушини, та з пантеїстичних віршів. Незабаром в образах та ритміці Рембо проявилися специфічна безпосередність та прямота заперечення, які пізніше стали прикметами нової поезії. Рембо з сарказмом засуджував міщанство ("Засідателі"), Другу імперію ("Покарання Тартюфа", "Зло").

Читати весь твір →