Григорій Сковорода — Бджола та шершень

Стислі перекази

Бджола та Шершень (скорочено)

Шершень спитав у Бджоли, чому вона така дурна. Адже, добре знаючи, що плоди її праці корисніші для людей, ніж для неї самої, та до того ж часто їй шкодять, приносячи замість нагороди смерть, Бджола не перестає робити дурниці — збирає мед.
Бджола відповіла своєму радникові, що дурень він сам. Мед до вподоби й ведмедю, та й Шершні нечесно його дістають. Бджоли, якщо б схотіли, також могли б по-злодійськи добувати мед, коли б тільки їсти любили...

Читати скорочено за одну хвилину →

Бджола та Шершень (стисло)

Шершень питає бджолу чому вона така дурна: збирає мед, навіть попри те, що робота це важка, часто небезпечна, а більшість плодів її праці все-одно дістаються не їй, а людям.
Бджола відповідає, що робить це, бо їй подобається сам процес роботи.
Сила (мораль): Шершень – це образ людей, які живуть за рахунок інших: крадіжками і обманом. Їм цікаво лише "їсти" — споживати готові продукти чужої праці. Бджола – символ мудрої, працьовитої людини...

Читати скорочено менше, ніж за хвилину →

Бджола та Шершень (дуже стисло)

Шершень звертається до Бджоли й говорить, що вона дурна, працює-працює, а плодами її праці користуються інші, замість вдячності ще й інколи шкоду заподіюють їй.
Бджола відповіла, що мед люблять усі, й вона 6 могла добувати його злодійським способом. Але для неї радість більше збирати мед, аніж його споживати, — вона живе для цього; а безділля бджолам — гірше за муку.
Сила (мораль). Шершень — це образ людини, що живе крадіжкою чужого...

Читати скорочено менше, ніж за хвилину →
Дивіться також