Джордж Бернард Шоу — Пігмаліон

Стислі перекази, читати скорочено

Пігмаліон (стислий переказ)

Поема у п'яти діях
П'єса
Дія перша
Лондон. Ковент-Гарден. Літній вечір. Дощ як із відра. З усіх боків чути, як ревуть автомобільні сирени. Перехожі біжать до ринку й церкви святого Павла, аби сховатися від дощу. Під портиком церкви вже стоїть кілька осіб, зокрема, літня дама з дочкою. Всі чекають, коли припиниться дощ. Тільки один джентльмен не звертає на погоду ніякої уваги, а неупинно записує щось у свій записник.
Чути розмову між літньою дамою й дочкою...

Читати скорочено за 48 хвилин →

Пігмаліон (виклад змісту)

Дія перша
Лондон. Пізній вечір. На вулиці величезний дощ. Деякі люди свистять, аби піймати таксі, інші — біжать заховатися від зливи під портиком церкви святого Павла. Сюди ж забігають і дама з дочкою, одягнені у вечірні сукні. Сховавшись, люди починають милуватися дощем, і тільки один чоловік стоїть спиною до всіх, занотовуючи щось у своєму блокноті. На годиннику — за чверть дванадцята ночі.
Між матір'ю та дочкою починається розмова...

Читати скорочено за 45 хвилин →

Пігмаліон (скорочено)

ДІЯ ПЕРША
Лондон. Ковент Гарден — площа в Лондоні. Літній вечір. Злива. Перехожі ховаються від дощу під портиком церкви Святого Павла. Серед них пані з донькою. Обидві у вечірніх сукнях. Усі невдоволені. Лише один чоловік щось зосереджено занотовує у свій записник, повернувшись до натовпу спиною.
Годинник видзвонює чверть на дванадцяту.
Дочка жаліється матері, що змерзла, а брата Фреді, який побіг узяти таксі, вже двадцять хвилин немає...

Читати скорочено за 31 хвилину →

Пігмаліон (переказ скорочено)

Два вчених, містер Хігінс та містер Пікерінг, випадково зустрічаються біля театру після вистави. Містер Хігінс займається фонетикою. Він заробляє гроші тим, що вчить правильно розмовляти нуворишів — тих, хто став багатієм нещодавно. Розмову вчених підслуховує юна квіткарка Еліза.
Вона розмовляє жахливо — нічому іншому її життя не навчило. Одяг її брудний, волосся немов ніколи не мите.
Наступного дня квіткарка Еліза приходить до квартири Хігінса...

Читати скорочено за одну хвилину →
Дивіться також