Вільям Шекспір — Гамлет

Стислі перекази, читати скорочено

Гамлет (стислий переказ)

Переказ:
Замок Ельсінор, що у Датському королівстві. Перед ним на варті Франциско і Бернардо. Годинник б'є дванадцяту.
Приходять Марцелл і Гораціо, найближчий друг Гамлета. Вони схвильовані тривожними чутками про появу привида, померлого короля.
Друзі знаходять принца у передпокої замку. Гамлет страждає від думки, що його мати менше ніж через два місяці після смерті чоловіка одружилася з його братом Клавдієм, людиною ницою й тупою...

Читати скорочено за 17 хвилин →

Гамлет (скорочено)

У Данії помер король, а його дружина Гертруда через два місяці вийшла заміж за брата свого покійного чоловіка, Клавдія, Це дуже засмутило Гамлета, сина Гертруди, бо він дуже любив батька. Його цікавив не трон, який зайняв дядько, а хвилювала зрада матері. Непокоїли також причини раптової смерті короля. Клавдій говорив, що брата вкусила змія, але Гамлет підозрював дядька.
Одного разу принц довідався, що солдати, які стояли на варті, кілька разів бачили привид короля...

Читати скорочено за 13 хвилин →

Гамлет (стисло)

Дійові особи: король Данії Клавдій, принц датський Гамлет, племінник короля; королева Гертруда, мати Гамлета; радник короля Полоній із донькою Офелією та сином Лаертом; друг Гамлета Гораціо; привид батька Гамлета; колишні університетські товариші Гамлета Розенкрац і Гільденстерн; слуги короля Вольтиманд і Корнелій. Дії відбуваються в Ельсинорі.
Дія перша
Сцена 1
Опівночі вартові бачили привид короля — батька Гамлета. Вони розповіли про це Гораціо...

Читати скорочено за 7 хвилин →
Дивіться також