Переваги повернення на стару роботу

Переваги повернення на стару роботу

Трапляється, що на колишній роботі людина починає потроху згасати. Колектив приємний, але задачі нецікаві, розвитку немає, проте є керівник зі складним характером. У той же час пропонують нове місце з карколомними перспективами. Співробітник недовго думаючи, прощається зі старою роботою.

Та вже тижні за чотири приходить розуміння, що золотих гір не буде. І що на старій роботі було вже не так і погано.

Фахівці по-різному ставляться до повернення на колишнє місце роботи.

В яких випадках люди готові повернутись?

Було проведено опитування. Частина робітників згодна повернутись до минулої роботи, однак висувало деякі умови. Наприклад, дехто не проти знов повернутись, але тільки у разі зміни керівника. Інші теж хочуть знов працювати на колишньому місці, але за більші гроші або на вищій посаді.

Без умов готові повернутись лише 4% опитуваних. Ще 4% повернулися б тільки у тому випадку, якби вони довго безуспішно шукали нову роботу. Близько 21% з опитаних ні за яких умов не згодні повертатись. Якщо ви не хочете довго та марно шукати роботу, зазирніть на grc(hh.ua). Там є безліч цікавих, прибуткових вакансій за вашим фахом.

https://hh.ua/

Як до повернення ставляться керівники?

Керівники також поглядають на таку ситуацію неоднозначно. З однієї сторони фахівець точно знає специфіку роботи. Він не буде витрачати зайвий час на адаптацію, може відразу виконувати безпосередні обов'язки. З іншої сторони керівник може сумніватись в лояльності таких підлеглих. Ніхто не знає, скільки часу працівник втримається цього разу, і чи є вірогідність, що він залишить компанію у самий відповідальний момент.

grc(hh.ua)

Переваги повернення на колишню роботу

У такого рішення є велика кількість позитивних моментів, яких не видно на перший погляд:

  • Можливість підвищення. Якщо ви залишили роботу через відсутність перспектив, а наразі є можливість піднятись по кар'єрній драбині, гріх цим не скористатись. У вас є досвід, вміння працювати з конкретним продуктом або послугою, ви заслуговуєте на підвищення.
  • Підняття заробітної платні. У разі, якщо у вашу відсутність ви встигли попрацювати на більш престижній роботі, посаді, у іншій країні і таке інше, ви отримали безцінний досвід. Компанії корисно буде отримати назад співробітника, що має потрібні навички та знається на місцевій кухні. Тому ви сміливо можете торгуватись за зарплатню. Проте перед торгами вивчіть ситуацію на ринку праці, реально оцініть можливості та будьте готові до того, що потрібно буде себе вигідно презентувати.
  • Знайомий колектив. Вам не потрібно буде вивчати нічого нового, знайомитись з новими людьми та відчувати стрес. Ви всіх і все знаєте, все вмієте, тому точно в курсі, чого чекати від старої роботи.
  • Відсутність стажування. Ви не витрачаєте час на безкоштовне стажування, випробувальний термін, тестові завдання і таке інше. Не тільки ви знаєте специфіку, але і вас знають. Тобто ви відразу отримуєте гроші.

Далеко не кожний співробітник може похвалитись тим, що його запрошують на колишню фірму повернутись. Тому, якщо ви вирішили звільнитись, не потрібно гучно стукати дверима. Залишайте будь-яке місце дипломатично. Ніхто не знає, як повернеться життя. Можливо, за декілька місяців, доведеться повертатись. Тому дякуйте колегам і керівництву за співпрацю і тихо йдіть. Грамотне звільнення робить для вашої кар'єри більше, ніж правильне працевлаштування.