Як зібрати ПК для навчання: ТОП-5 бюджетних материнських плат Gigabyte

Перший персональний комп’ютер школяра – це, як правило, простий пристрій з мінімальними характеристиками, що є придатними для роботи у текстових та табличних редакторах, серфінгу у Всесвітній мережі, перегляду мультимедійних файлів, зберігання аудіо та фото. Зазвичай такий ПК не потребує значних капіталовкладень – для нього цілком достатньо навіть найбюджетніших комплектуючих. У арсеналі Gigabyte можна знайти моделі материнських плат за вражаюче низькою ціною – саме про них далі й піде мова.

Продаються материнські плати Gigabyte на мойо юа – офіційному веб-ресурсі однойменної мультиканальної торгової мережі. Тут увазі цільових аудиторій запропоновані всі сучасні моделі продукції, їх якісні фото з різних ракурсів, детальні описи та списки характеристик. Щоб полегшити процес користувацького пошуку, ми вирішили скласти рейтинг бюджетних системних плат, які ідеально підходять для навчання.

Перше місце займає "материнка" GA-H81M-S1, виконана у форматі micro-ATX. Підходить для використання як у компактних, так і в стандартних корпусах. Оснащена двома слотами для ОЗП типу DDR3, інтегрованим звуковим процесором, чотирма портами USB. Найбюджетніша модель в асортиментному ряді бренду Gigabyte.

На другому місці також знаходиться модель з вражаюче низькою ціною (менше 50 доларів) GA-F2A68HM-S1. Ця материнська плата передбачає підключення процесора AMD, тому оснащена спеціальним роз’ємом FM2. Має 2 слоти оперативної пам’яті, влаштований процесор звуку, підтримує підключення мережевого кабеля LAN RJ.

Заслуговує місце в трійці лідерів і GIGABYTE+AMD E2-3800 MITX – одна з небагатьох моделей з інтегрованим центральним процесором, виконана у найменшому інноваційному форм-факторі mini-ITX. Набір її характеристик цілком стандартний для бюджетних "материнок": 2 слоти RAM, наявність USB-портів типу 2.0, 3.0, інтегрований звуковий процесор, багатоканальний звук, можливість підключення аксесуарів через зовнішні роз’єми.

Четверте місце дістається GA-H81M-S2H – материнській платі micro-ATX з низьким рівнем енергоспоживання. Характеристики: двоканальна оперативна пам’ять, USB порти 2.0 і 3.0 у кількості 2 і 4 відповідно, порти для підключення провідної клавіатури та миші, влаштований аудіо-процесор та багатоканальний звук.

Замикає наш рейтинг системна плата GA-H110M-H, характеристик якої достатньо і для виконання навчальних цілей, і для розваг. Звичайно, ігри на максимальних налаштуваннях ця модель навряд чи витримає, а от на середніх – цілком можливо. Утиліта Cloud Station, яка складається з кількох спеціально розроблених додатків, дозволить контролювати ваш ПК навіть на відстані та обмежувати час, проведений дитиною в іграх чи Інтернеті.

Як показує практика, зібрати бюджетний персональний комп’ютер, здатний задовольнити потреби сучасного школяра, не так вже й важко – головне вчасно зайнятися моніторингом Мережі, ознайомитися з доступними варіантами і зупинитися на найоптимальнішому з них. Сподіваємося, що наш рейтинг значно полегшить цей процес для вас.