5 причин придбати Айпад для читання книг

Електронна книга — чудовий винахід. Вона не шкодить зору, довго тримає заряд, сумісна з різними форматами текстових файлів. Однак арсенал функцій "читалки" обмежений. Нехай топова модель і підтримує бездротову передачу даних та підходить для інтернет-серфінгу, для мобільних ігор чи посиденьок в соціальних мережах вона не пристосована.

Альтернатива "рідеру" — планшет Айпад Pro з діагоналлю 12,9 або 11 дюймів. За правильних налаштувань яскравості, дисплей Liquid Retina з технологією ProMotion та антивідблисковим покриттям щадить очі та не викликає дискомфорт навіть при безперервному перегляду тексту.

Габарити в Айпада менші, ніж у портативного комп'ютера. Водночас корисного екранного простору вдосталь для відображення великих іконок чи повноцінної панелі керування в застосунках.

Вибір програмного забезпечення для читання величезний. Є безплатні аплікації, а також софт з внутрішніми покупками та платною преміальною підпискою.

Детально про найголовніші переваги планшета iPad — нижче.

Належність до екосистеми Apple

Екосистема — це інформаційний простір, який об'єднує в єдиний організм гаджети від одного виробника. Або на базі однієї й тієї ж програмної платформи. У Apple всі продукти пов'язані між собою:

 • Можна читати книгу на Айпаді, а продовжити на MacBook чи iPhone;
 • для передавання файлів (наприклад, електронних книжок) не потрібні дроти — функція AirDrop працює без додаткового оснащення;
 • сімейний доступ дозволяє заощаджувати на вартісних книгах;
 • буфер обміну в рамках Apple ID спільний, тому можна копіювати цікаві фрагменти та поширювати з різних пристроїв.

Функціональність

На iPad Pro зручно не лише читати книги, а й писати казки, вірші, оповідання чи романи. Для комфортного введення доступні різноманітні інструменти:

 1. Сенсорна екранна клавіатура з налаштовуваним розміром клавіш;
 2. "магічна" фізична клавіатура з оптимальною дистанцією між кнопками та точним спрацьовуванням;
 3. електронне перо, яке дозволяє імітувати письмо від руки.

Сумісність з форматами

Топовий Айпад "тягне" навіть складну наукову та технічну літературу, яка містить кольорові малюнки, креслення, діаграми та графіки, таблиці. Для відображення нестандартних форматів існують допоміжні додатки або конвертери.

Універсальність

iPad Pro — не лише для книг. Повідомлення в соціальних мережах, профільні теми на форумах, робоча електронна пошта — завжди є що почитати. Доступні й інші варіанти дозвілля з планшетним ПК:

 • Перегляд фільмів та серіалів. Наприклад, екранізацій улюблених літературних творів.
 • Проходження ігор. Багато розваг — також у стилістиці популярних книжкових всесвітів.
 • Спілкування. Планшет з сім-картою замінює мобільний телефон.
В Айпад Про система камер трохи гірша ніж та, яку використовує 13й iPhone: 12 + 10 Мп проти 12 + 12 Мп. Вона робить якісні світлини за різного освітлення.

Гнучкі налаштування

Крім яскравості та фонової теми на Айпаді регулюються й інші параметри, які впливають на комфорт читання:

 1. Розмір сторінки та ширина полів для заміток і ремарок,
 2. величина та різновид шрифту,
 3. спосіб перегортання аркушів,
 4. швидкість прокручування,
 5. відображення кількості прочитаних сторінок.
На планшеті можна встановити обмеження екранного часу для того, щоб не засиджуватися до пізньої ночі. Щоб сповіщення не відвертали від забирущих сюжетів книг, доцільно активувати режим "Зосередження".