Як обрати найкращий безкоштовний VPN

Вступ

Технологія кібербезпеки відома як VPN (віртуальна приватна мережа). VPN розроблено для захисту вашого пристрою від хакерів, кіберзлочинців і шпигунів. Ваші дані шифруються та надсилаються через безпечний сервер, розташований у будь-якій точці світу.


Змінивши свою IP-адресу. Рядок цифр, який ідентифікує ваш пристрій і місцезнаходження. Ви можете створювати враження, що ви перебуваєте десь ще на планеті. Поєднавши всі ці функції, ви отримаєте послугу, яка захищає вашу конфіденційність в Інтернеті та дозволяє вам отримати доступ до заблокованої чи обмеженої інформації з будь-якого місця.


Світові виклики особистої конфіденційності зростають протягом останніх кількох років, і довгострокові принципи, такі як нетнейтралітет та анонімність, зараз піддаються сумніву під прикриттям законності. Віртуальні приватні мережі є важливим інструментом у наборі засобів для тих, хто шукає онлайн-приватність, безпеку та конфіденційність, хоча вони не є чарівним рішенням.


У зв'язку з жорсткими обмеженнями, безкоштовний VPN є ідеальним варіантом для тих, хто не може собі дозволити преміальний сервіс для захисту в Інтернеті та отримання іноземного матеріалу. Однак, може бути важко визначити, наскільки надійними є VPN, зважаючи на велику кількість сумнівних сервісів, що пропонуються.


Щоб допомогти вам зрозуміти відмінності між безкоштовними VPN та їх дороговартісними аналогами, ми навели список найкращих безкоштовних VPN у цьому дописі. Якщо у вас ще немає VPN, ви можете отримати його безкоштовно. Однак, будьте обережні, оскільки не всі безкоштовні VPN-сервіси створені рівнозначними, і деякі з них можуть погрожувати вашій безпеці.


Чи дозволено використовувати безкоштовні VPN?

Просто кажучи, абсолютно так. Сама програма VPN є такою ж законною, як і будь-яке інше широко використовуване програмне забезпечення.


Однак використовувати його для торрентування авторських файлів або доступу до будь-яких інших незаконних матеріалів залишається незаконним. По суті, навіть якщо володіння та використання безкоштовного VPN є повністю законними, це не означає, що вчинок, який важче помітити, стає припустимим.


Чи є безкоштовні VPN небезпечними з точки зору безпеки?

Існують певні ризики, пов'язані з деякими безкоштовними VPN, навіть якщо найбільшою претензією до них є те, що вони не настільки ефективні, як комерційні варіанти (на щастя, це не стосується наведених вище провайдерів).


Наприклад, дослідження, проведені у 2020 році, показали, що майже 40% безкоштовних VPN, які пропонуються у магазині Google Play, не забезпечують належний рівень конфіденційності для своїх користувачів. Отже, додаткової онлайн-безпеки, Зробіть наступні речі перед завантаженням та встановленням VPN.


Яка модель бізнесу компанії?

Постачальники VPN зацікавлені в прибутку, і підтримка такого бізнесу коштує чимало, особливо якщо вони добре відомі. Деякі можуть використовувати безкоштовну версію як маркетингову стратегію, щоб спонукати потенційних клієнтів перейти на платну версію, подібно до Dropbox. Однак, багато з них порушують вашу конфіденційність, продавши дані користувачів або передавши дані про використання третім сторонам.


Як він захищає мій комп'ютер?

Більшість постачальників послуг шифрують ваші дані під час перегляду веб-сторінок за допомогою програми, що працює в фоновому режимі. Однак це лише частина проблеми. Завдяки широкій доступності засобів відстеження на практично всіх інтернет-сторінках, ваш комп'ютер все ще може бути ідентифікований. Деякі постачальники, наприклад Windscribe, вживають більш комплексний підхід, включаючи супер-блокувальник реклами.


Що я втрачаю, якщо не платити?

Безкоштовні продукти зазвичай мають свої обмеження, і це стосується всіх постачальників, навіть коли мова йде про безкоштовне антивірусне програмне забезпечення. Деякі з них пропонують платну оновлену версію, яка відкриває безлімітну пропускну здатність, додаткові місця розташування та налаштування OpenVPN. Деякі надають більше безкоштовної пропускної здатності, інші — центральні місця розташування, а також фільтрацію реклами, підтримку P2P та брандмауер.


Чи зберігає ваш постачальник послуг записи?

Переконайтеся, що ваш постачальник послуг не зберігає журналів користувачів їхньої інтернет-діяльності. Зазвичай таку інформацію можна знайти в ліцензійній угоді з кінцевим користувачем (EULA) або на веб-сайті з умовами використання. Нажаль, багато постачальників воліють приховувати важливу інформацію про свої практики в довгих умовах використання (T&C) або заявах про конфіденційність. З іншого боку, є постачальники послуг, які не зберігають журналів і видаляють все після завершення вашої сесії.


Чи можу я повністю зареєструватися анонімно?

Найбільше, на що ви часто можете сподіватися в Інтернеті, — це можливість підписатися на сервіс, не надаючи електронну адресу, і той, який приймає платежі у Bitcoin для досягнення максимальної анонімності. Деякі постачальники послуг також мають функцію подвійного переходу, яка дозволяє вам ефективно забезпечити подвійний рівень анонімності, додатково приховуючи вашу інформацію.


VPN для гри

Якщо ви намагаєтеся дивитися, завантажувати або потребуєте VPN для гри, безкоштовний VPN, ймовірно, не підійде. Це через те, що вони споживають багато даних. Однак, якщо у вас є лише 500 МБ, це всього лише приблизно один епізод у стандартному форматі на Netflix — і це лише за умови, що ви фактично можете отримати доступ до сервісу. Якщо ваш VPN пропонує необмежені дані, це не проблема.


Крім того, можливо виникнення зниження швидкості з'єднання, що є фатальним для гравців та торрентів. Високі швидкості необхідні для таких активностей, і лише найкращі платні сервіси можуть їх забезпечити.


Наявність реклами може бути серйозною проблемою для користувачів, і деякі безкоштовні VPN можуть мати проблеми з конфіденційністю. Оплата за сервіс надасть найвищий рівень безпеки; принаймні ви зможете бачити, як саме ваш VPN заробляє гроші, а не просто довіряти, що він не зловживає вашими даними.


Висновок

Загалом, можна сказати, що безкоштовні VPN-сервіси створюють віртуальний тунель через Інтернет, шифруючи ваші дані під час їх передачі. Ваші пакети даних настільки відокремлені від численних інших пакетів навколо них, що вони подорожують багато кілометрів від вашого місцезнаходження до вихідних вузлів сервісу.


Крім шифрування даних, також приховується маршрутизаційна інформація відправника та призначеного отримувача, як це зазвичай відбувається під час звичайної безпечної онлайн-сесії. Найбільш поширеними протоколами VPN, що використовуються сьогодні, є OpenVPN та різні реалізації IPsec.


Шифрування та розшифрування ваших даних VPN можуть час від часу сповільнювати інтернет-трафік до зупинки. Найкращі безкоштовні VPN мінімізують це спадання швидкості, маючи швидкі сервери, пов'язані з масштабними каналами передачі даних. Крім того, у них є десятки тисяч серверів, розташованих по всій країні, від Зімбабве до Албанії.