Як вибрати друк на одязі

Як вибрати друк на одязі

Існує багато способів перенесення зображення на одяг, що дозволяє створити особливий індивідуальний дизайн на будь-якому матеріалі та кольорі тканини. Друкування на одязі в наш час доступне з використанням різноманітних технік, кожна з яких має свою специфіку та цінову політику. Тип друку, який можна обрати, залежить від низки факторів, таких як потрібний дизайн, тканина сорочки та бюджет.

Ця стаття допоможе зрозуміти різні типи принтів, щоб ви могли прийняти зважене рішення, обираючи друк на одязі.

Теплообмінний вініловий друк

Одним з найвідоміших видів друку на футболках є термотрансферний вініловий друк. Вініл – це різновид пластику з однією декоративною стороною та покриттям спеціальним клеєм. За допомогою вінілового друку можна переносити на одяг тексти, логотипи, складні зображення або закріпити виріз на тканині за допомогою теплової обробки.

Переваги вінілового друку:

  • забезпечує тривалий результат;
  • простий у виконанні;
  • дозволяє легко змінювати дизайн одягу.

Але слід пам'ятати, що при такому виді друку на одязі не можна використовувати термочутливі тканини. Також вініловий друк не підходить для складних або багатоколірних дизайнів.

Трафаретний друк Direct-To-Garment

DTG – це абревіатура від direct-to-garment printing, він вважається найпоширенішим способом друку на футболках. За допомогою спеціального принтера наноситься тонке чорнило безпосередньо на тканину футболки. Ця технологія дозволяє використовувати багато кольорів, створювати складну графіку або навіть переносити фотографії на одяг.

Оскільки чорнило вбирається в тканину сорочки, дизайн виглядає м'яким на дотик, а не утворює жорсткий шар на поверхні тканини. Такий друк існує ще й в форматі DTF друку, або друк безпосередньо на тканині. Він не обмежується видом тканини та кольором, крім того, DTF друк м'який на дотик і легко переться.

Друк на одязі за допомогою трафаретів

Найпростішою технікою друку на футболках серед усіх видів є трафарет. Технологія дозволяє вирізати трафарет вручну або скористатися складнішим інструментом, наприклад Cricut, щоб вирізати цифрові малюнки в електронному вигляді. Потім барвник наноситься на трафарет, щоб створити логотип або дизайн за допомогою друку на одязі.

Професіонали часто використовували більш сучасні методи нанесення трафаретів, наприклад технікою шовкографії.

Переваги друку за допомогою трафаретів:

  • не потребує дорогого обладнання;
  • простий у виконанні;
  • найшвидший вид друку на одязі;
  • не використовується термопрес, що зберігає якість тканини.

Просте слід пам'ятати, що цей простий метод краще підходить для індивідуального використання та не забезпечить вам професійний дизайн.