Чи всі зуби мудрості треба видаляти?

Зуби мудрості, або ж треті моляри — це останні зубами, які з'являються у людини. Зазвичай, вони прорізаються у віці між 17 та 25 роками. У більшості випадків люди мають чотири зуби мудрості, по одному у кожній чверті рота. Те, що треті моляри завжди потрібно видаляти — міф. Тут все залежить від індивідуальної клінічної картини та конкретного випадку. Ми поспілкувалися з фахівцями стоматології DentaDerm, та розглянемо процедуру видалення зубів мудрості у нашій статті. Розкажемо про симптоми, які можуть вказувати на необхідність видалення, а також поділимося корисними порадами щодо підготовки.

Коли потрібно видаляти зуби мудрості?

Рішення про те, що вісімки треба видалити, приймається лише стоматологом, після проведення ретельної попередньої діагностики. Виконуються інструментальні дослідження, рентгенографія тощо. Основними показами до видалення є:

  • Біль, дискомфорт у зоні зубів мудрості. Іноді ці моляри можуть вирости криво або затиснути інші зуби, що призводить до суттєвого дискомфорту.
  • Негативний вплив на сусідні зуби. Вісімки можуть пошкоджувати їх, якщо ростуть атипово.
  • Інфекція або запалення. Якщо навколо зуба мудрості розвивається інфекція або запалення, може знадобитися видалення. Ці ускладнення можуть бути дуже болісними та потребують негайного втручання лікаря.

Видаляти потрібно зуби, які прорізалися лише частково, не поміщаються в щелепу (можуть псувати прикус), ростуть криво та вростають в щоку. Лікар-стоматолог проведе ретельну діагностику та допоможе з'ясувати, чи потрібно видаляти треті моляри конкретно у вашому випадку.

Поради перед операцією з видалення вісімки

Якщо ви плануєте видалення зуба мудрості, важливо подбати про правильну підготовку. Необхідно:

  • Обговорити всі деталі процедури з лікарем. Ваш стоматолог розкаже вам про особливості видалення зуба та надасть конкретні медичні рекомендації щодо підготовки.
  • Обрати метод знеболення. Під час консультації обговоріть план знеболення з лікарем. Розміркуйте над варіантами місцевої анестезії та загальної анестезії, оберіть той, який вам здається найбільш комфортним та безпечним.
  • Подбати про комфортний час проведення процедури. Важливо, щоб після процедури ви мали достатньо днів для відпочинку та відновлення.

Пам'ятайте про те, що видалення зубів в умовах сучасної клініки — це безпечно, безболісно, комфортно. Сучасне обладнання робить цю процедуру максимально ефективною, а кваліфіковані лікарі зможуть провести видалення відповідно до всіх особливостей вашого клінічного випадку.