Чи вигідно тримати гроші на депозиті: поради та рекомендації

Сьогодні чимало людей розуміє, що зберігати гроші вдома ненадійно та навіть небезпечно. Набагато практичніше тримати їх на банківському рахунку — у цьому випадку ви зможете скористатися ними у будь-який час та в різних країнах. А чи є сенс відкрити депозит у банку України та спробувати заробити на ньому? Давайте розглянемо основні тези.

Депозит — це спосіб отримання прибутку шляхом того, що ви розміщуєте у банку свої активи (зокрема — кошти). Простіше кажучи, ви кладете на свій рахунок гроші, банк користується ними та виплачує вам певний відсоток. Сьогодні ставки за депозитами значно зросли, тому у багатьох випадках використовувати цей продукт може бути вигідним.

У чому переваги депозитів

До переваг депозитних програм можна віднести:

  1. Пасивний дохід. Вам не потрібно нічого робити — всю роботу виконує банк. Ви просто чекаєте та отримуєте гроші. Це стабільний пасивний заробіток, який може приносити добрі дивіденди.
  2. Максимальна безпека. Ризики втратити свої заощадження зведені нанівець. По-перше, банки цінують свою репутацію, по-друге, в Україні діє програма гарантування вкладів. Відповідно до неї, вам виплатять депозит, навіть якщо фінансова установа збанкрутує.
  3. Велика кількість програм. Ви можете вибрати такі умови, які ідеально вам підійдуть. Це може бути довгостроковий депозит, ощадний рахунок, швидкі вклади тощо.

Також до плюсів можна віднести й те, що умови співпраці з банком максимально відкриті. Ви точно знатимете та розумітимете, скільки у вас грошей та коли закінчиться термін вкладу. У деяких випадках банки дозволяють закрити депозит достроково, зменшуючи відсоток виплат. Також існує можливість переказу грошей у різні валюти, завдяки чому можна захиститися від різких стрибків курсу.

Чи є сенс класти гроші на депозит

Актуальні ставки за вкладами ви можете дізнатись на сайті Мінфіну або на порталі вашого фінансового закладу. Наприклад, Банк Львів пропонує клієнтам до 18 % у гривні та 1,5 % у доларах чи євро. Ця ставка вища за рівень інфляції, тому ви зможете зберегти свої заощадження і навіть заробити.

Зазначимо, що якщо ви хочете отримувати стабільний та помітний дохід, потрібно вкладати великі суми. Справді, з депозиту в 10 000 гривень під 18 відсотків ви отримаєте лише 1800 грн на рік. Насправді сума може бути дещо більшою через складний відсоток, але не суттєво. Дрібні вклади практично не приносять прибутку, тому вигідніше зберігати гроші на поточних рахунках або на програмі "Ощадна". Якщо у вас виникли питання, то ви завжди можете поставити їх менеджеру. Він детально розповість вам про програми, які діють у банку, а також допоможе відкрити необхідний рахунок.

Джерело: сайт www.banklviv.com