Що варто знати при виборі автозапчастин?

Пройшли ті часи, коли автозапчастини можна було купити лише в офіційного дилера та на авторинку. Тепер в інтернеті можна знайти практично будь-яку запчастину для авто. Про те, як це зробити самостійно і не помилитись у виборі розповімо у цій статті.

Перше, що потрібно знати — це базову будову автомобіля й основні принципи його роботи. Крім того, необхідно враховувати такі параметри:

1. Місце покупки

Найпростішим варіантом є замовити запчастини в інтернет-магазині. Також можна звернутись до дилера, в автомагазин чи піти на авторинок. В деяких випадках найкращим рішенням може стати розборка авто, яка пропонує б/в оригінали.

2. Виробник запчастини (оригінал чи аналог)

Один з найважливіших параметрів. Від цього буде залежати якість деталі, безпека та термін її експлуатації. Якщо запчастина оригінальна — Ви можете бути впевнені, що вона не викличе погіршення ходових характеристик автомобіля та забезпечить надійну експлуатацію на довгі роки. Також на неї діє гарантія від виробника та є можливість обміну чи повернення.

Неоригінальні запчастини (аналоги) можуть коштувати значно дешевше, ніж оригінали, проте ніхто не буде гарантувати їхньої якості та зносостійкості.

Ще одним варіантом є б/у комплектуючі — ті ж оригінали, проте вживані. Вони можуть коштувати у 2-3 рази дешевше нових і нічим не поступатись їм по якості.

3. Оригінальний номер запчастини

Найкраще для підбору оригінальних запчастин використовувати онлайн-каталоги виробників. Майже всі вони є безкоштовними. Пошук деталі за оригінальним (каталожним) номером є найбільш точним варіантом підбору. OEM-номер може містити різну кількість символів.

3. VIN-код автомобіля (номер кузова)

Це унікальний ідентифікатор автомобіля, який складається з 17 символів (латинських літер та цифр). Він містить детальну інформацію про транспортний засіб, його характеристики та рік випуску. Знайти його можна на нероз'ємних частинах кузова чи шасі та на спеціально виготовлених номерних табличках (шильдиках). Знаючи його, ви зможете назвати його менеджеру інтернет-магазина і він допоможе підібрати підхожі запчастини.

Як шукати запчастини для автомобілів в інтернеті?

В більшості інтернет-магазинах автозапчастин є фільтр товарів та рядок швидкого пошуку за назвою та номером деталі. Це значно спрощує підбір деталей і робить його більш точнішим. Також завжди можна звернутись до менеджера магазину (за телефоном, електронною поштою чи месенджерах) і вказати VIN-код автомобіля, він сам підбере для вас всі підхожі варіанти.

Правила підбору б/у запчастини для авто

1. Деталі кузова не повинні мати механічних пошкоджень (вм'ятин, глибоких царапин і т.д.) та слідів їхнього усунення.

2. Запчастини б/у з металу не повинні містити корозію.

3. Після придбання відразу здійсніть установку деталі, щоб оцінити наскільки точно вона стає на своє місце.

4. Деталі ходової не повинні мати слідів деформації та сильного зношення.

5. Деталі важливих систем, таких як двигун, гальмівна система і т.д. краще все ж брати в новому стані.