Усе що потрібно знати про рівень англійської B2 або Upper Intermediate

Рівень B2 — це одна з вирішальних сходинок у вивченні англійської мови. Перед тими, хто володіє англійською на цьому рівні, відкривається безліч можливостей: престижні посади в міжнародних компаніях, стипендійні програми в іноземних навчальних закладах тощо.

Спеціалісти освітнього центру Grade розробили спеціальну програму англійської для юристів: https://grade.ua/uk/adults/legal/ де працівники юридичної сфери зможуть отримати якісну підготовку з урахуванням специфіки своєї професії.

Навички рівня В2

Спілкування

Словниковий запас рівня B2 становить від 2800 до 4000 слів. Цього достатньо, щоб:

 • Брати участь у тематичних зустрічах, за умови, що вам допоможуть зрозуміти деякі моменти.
 • Обговорювати типові політичні ситуації, новини культури та соціуму, гендерні питання, фінансову сферу.
 • Розповідати про особисте та професійне життя, освіту, особисті якості, переваги та недоліки тощо.
 • Обговорювати літературу та кіно, давати рекомендації, ділитись враженнями.
 • Використовувати англійську в різноманітних повсякденних обставинах, в тому числі висловлювати співчуття, мотивувати, вирішувати конфлікти.
 • Спілкуватись у відносно складних і незручних ситуаціях, які виникають у соціальному та діловому житті.

Письмо

 • Написання об'ємних прозаїчних творів, з використанням лексики рівня В2, уміння письмово виражати свою думку на різні теми.
 • Розуміння основних типів текстів, їх структури та особливостей, навички застосовання різних стилів.
 • Написання офіційних листів та підготовка іншої ділової кореспонденції.

Читання

 • Розуміння основної ідеї складного тексту як на конкретну тематику, так і абстрактного мислення.
 • Легке сприйняття не адаптованої сучасної англійської літератури з мінімальним використанням словника.

Аудіювання

 • Розуміння більшої частини англомовного діалогу, аудіозапису на будь-яку тематику, в тому числі уривків радіопрограм, подкастів, інтерв'ю.

Зазвичай рівня B2 можна досягти за 600 годин активного навчання, однак прогрес залежить від старанності конкретного студента та особливостей навчальної програми.

Поради щодо покращення

На рівні Upper Intermediate ви вже можете похвалитись істотними досягненнями. Ви значно краще, ніж новачки, розумієте деякі вузькі та спеціалізовані теми, але потрібно ще попрацювати, щоб вільно виражати почуття та розуміти складніші мовні конструкції. Для тих, хто прагне бути більш просунутим, надзвичайно важлива щоденна практика. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам цього досягти:

 • Зосередьтесь на темах, які вас цікавлять та заглиблюйтесь у сфери, в яких плануєте працювати. Наприклад, якщо ви націлені на галузь міжнародних фінансів, почніть читати Financial Times або Wall Street Journal англійською мовою. Занотовуйте нові слова, зверніть увагу на визначення та терміни.
 • Слухайте новини та тематичні подкасти англійською. Тренуйтесь правильно вимовляти слова, з точністю повторюючи наголоси та інтонацію. Намагайтесь запам'ятовувати нові фрази та вживайте їх якомога більше у щоденному спілкуванні.
 • Разом з другом чи колегою підготуйтесь до імітованої співбесіди англійською мовою. Це дасть вам можливість презентувати себе англійською мовою — представити свій досвід, освіту, сильні та слабкі сторони, цілі та кар'єрний шлях. Подібним способом можна також створити презентацію, доповідь чи звіт. Маючи рівень вище середнього, ви можете розраховувати на роботу в англомовному середовищі, тому ця практика надзвичайно ефективна.

А що далі?

У важкому та тривалому процесі вивчення англійської мови рівень Upper Intermediate вказує на те, що екватор ви вже успішно пройшли, а ваша наполегливість не була даремною. Але ж досконалості немає меж, рухайтесь далі!

Хочете перевірити свої знання? Пройдіть онлайн-тест Grade Education Centre. Бажаєте офіційно підтвердити свій рівень В2? Складіть іспит TOEFL або IELTS в нашому екзаменаційному центрі та отримайте сертифікат міжнародного зразка. А якщо вам потрібно підтягнути англійську чи досягти вищого рівня, оберіть навчальну програму. Разом з Grade Education Centre можливо абсолютно все, переконайтесь в цьому особисто!