Як вибрати найекономічнішу пральну машину для дому?

Стрімке зростання тарифів на комунальні послуги змушує покупців все частіше звертати увагу на економічні моделі побутової техніки. Це стосується і пральних машин, які сьогодні є практично в кожному будинку і використовуються від одного до декількох разів на тиждень, в залежності від кількості осіб в сім'ї. Розглянемо, яка побутова пральна машина найбільш економно витрачає дорожчає електроенергію і воду.

Клас енергоспоживання техніки

Щоб експлуатація пральної машинки не змушувала переплачувати за комунальні послуги, варто спочатку придивлятися до моделей з відповідним низьким класом енергоефективності. Найекономнішими в плані споживання електроенергії на сьогоднішній день є моделі класу а+++. Вважається, що Побутова техніка такого типу споживає за рік не більше чверті від загального обсягу спожитої електрики в будинку, тому її використання завжди пріоритетно і економічно виправдано. Пральні машинки низького класу енергоспоживання, незважаючи на економічну витрату електрики, забезпечують хорошу якість прання білизни навіть при повному завантаженні барабана. Економія електроенергії досягається не за рахунок укороченого циклу прання або більш повільного обертання барабана, а завдяки використанню нових інноваційних технічних рішень в пристрої таких пральних машин. Такий підхід дозволяє зберегти якість прання на висоті і при цьому домогтися максимальної енергоефективності пристрою.

Спеціальна функція "eco" прання

За економне споживання електрики і води в пральних машинках для будинку також відповідають деякі додаткові функції. Зокрема, при активації опції eco машинки деяких виробників запускають спеціальні економічні програми прання, які:

  • витрачають менше води і електрики;
  • особливо дбайливо перуть і полощуть білизну.

Це досягається за рахунок того, що стандартна тривалість циклу прання скорочується, але не на шкоду якості прання білизни. Крім того, економічна прання проводиться при більш низьких температурах, що також дозволяє пристрою витрачати менше електрики при роботі. Відзначимо, що прискорений цикл прання при низьких температурах підходить не тільки для слабо забрудненої білизни, але і призначений для постійного повсякденного використання, в тому числі, для прання важких і сильно забруднених речей. Якщо функція eco доступна з декількома режимами прання, можна використовувати режим економії електрики спільно з будь-якої стандартної функцією прання білизни в залежності від типу тканини і ступеня забрудненості.