5 переваг навчання у Польщі для студентів з України

Ледь не кожен випускник української школи замислюється над продовженням навчання у Європі, а саме у Польщі. Відсоток поданих заяв на вступ до польських вишів збільшується щороку. Одна з причин — гарантований вступ й неврахування результатів ЗНО. Просто зверніться до Центру польської освіти у своєму місті, зберіть пакет документів, підпишіть договір на вступ та чекайте на зарахування.

Ба більше, територіальна близькість Польщі дає змогу студентам частіше відвідувати рідних в Україні на канікулах та вихідними. Такими спостереженнями поділилися з нами фахівці компанії UP-STUDY, що тісно співпрацює з польськими альма-матер вже 16 років.

Які ще переваги має вища освіта у Польщі для наших абітурієнтів, крім спрощеної процедури вступу? Дізнаєтеся з нашого матеріалу.

Європейський диплом

Здобуті у Польщі дипломи про вищу освіту не потребують підтвердження за межами країни. Вони котируються по всьому світі, їх визнають топові світові компанії, що радо наймають випускників польських університетів чи пропонують оплачуване стажування.

Доступна ціна навчального семестру

У середньому річна програма бакалаврату коштуватиме українській родині від 1000 євро. А скільки зараз коштує рік навчання в Україні за контрактом? Приблизно стільки ж. І знижок немає. А в Польщі є. Деякі виші проводять "акції", за умовами яких студенти оплачують 50% вартості навчання на першому курсі.

Спеціальність, що має попит

Особливість польської освітньої системи у тому, що кадрів навчають відповідно до потреб ринку. Тут не "штампують" правознавців та фінансистів, а готують вузькопрофільних фахівців під потреби економіки та бізнесу в країні.

Звісно, університети Варшави навчають юристів та економістів, просто випускники мають чітку спеціалізацію: судове, кримінальне, міжнародне право, страхування, облік податків, аудит. Як результат — більше практичних навичок, знань та пропозицій на ринку праці.

Також у Польщі здобувають актуальні спеціальності у галузі інформаційних технологій, розробки програмного забезпечення, логістики, менеджменту, туризму.

Дві іноземні мови

Більшість програм розраховані на польських студентів, тому викладаються державною мовою країни. Аби не пасти задніх, майбутні абітурієнти з України заздалегідь вивчають польську мову, щоб розумітися з викладачами та студентами. За кілька навчальних років початковий рівень польської підтягується до вільного спілкування.

Ба більше, за час навчання студенти (не тільки філологи) вивчають англійську, яка обов'язково знадобиться для майбутнього працевлаштування.

Можливість працювати та забезпечувати себе

Експерти компанії UP-STUDY розповіли, що навчальний процес у вишах Польщі побудований таким чином, щоб студенти мали змогу підробляти. За бажанням, слухач погоджує графік відвідування лекцій зі своїм робочим графіком. Вакансій для осіб, що навчаються, вдосталь, особливо у столиці. Зароблені гроші можна спрямувати на оплату гуртожитку, розваги, шопінг.

Як бачимо, переваг для навчання у Польщі дійсно чимало. Поспішайте, бо вступна кампанія на 2022 рік вже у самому розпалі.