Чим macbook pro відрізняється від air 2021?

макбук еір і про

В якості ноутбуків компанії Епл можна не сумніватися, та й модельний ряд не особливо широкий – на перший погляд, можна купити будь-який Мак Бук і не помилитися у виборі. Але різниця у вартості при цьому може досягати дворазового розміру, тому краще розібратися, чим macbook pro відрізняється від air. Сьогодні порівняємо 2 останні моделі ноутбуків компанії: MacBook Pro 14″ (2021 рік) і MacBook Air (M1, 2020 рік), адже саме нова техніка відображає всі ті досягнення, яких компанії вдалося домогтися, щоб випустити на ринок ще більш унікальні, сучасні та модні гаджети.

Основні відмінності

Якщо ви хочете замовити новий Macbook Pro, обов'язково варто уточнити у магазину наявність гарантії на офіційну техніку та умови ремонту в сервісному центрі. Незважаючи на наявність алюмінієвого корпусу та захищеного екрана, пошкодження не виключені. У такому разі буде дуже зручно відремонтувати ноутбук у тому ж місці, де було здійснено його покупку.

Але перейдемо ж до головного питання – основних відмінностей між macbook версії pro та air. У обох лінійок давно з'явилися шанувальники, вони регулярно купують оновлений ноутбук виключно однієї моделі. Версія pro рекомендована для ігор, роботи, складних завдань, а air для серфінгу в інтернеті, роботи з текстами, ведення соціальних мереж. Такі рекомендації ґрунтуються на відмінності в технічних характеристиках, основні з яких були зведені в таблицю для зручності сприйняття.

 

MacBook Pro 14″ 

(2021)

MacBook Air 

(M1, 2020)

Дисплей

Дисплей Liquid Retina XDR 14,2″

Дисплей Retina 13,3″

Чип

Apple M1 Pro

Apple M1

Кількість ядер

10 

8

Оперативна пам’ять

до 64 Гб

до 16 Гб

Час автономної роботи

17 годин у змішаному режимі

18 годин у змішаному режимі

Розміри та вага

31х22х1,55 см

1,61 кг

30х21х1,6 см

1,29 кг

Обидві моделі дуже гідні та якісні, випускаються у стандартних кольорах. Але версію MacBook Air M1 можна придбати ще й у золотому кольорі за дуже приємною ціною.

Чи варто переплачувати?

Не варто думати, що версія Air несерйозна, насправді в 2021 році відмінності між ними мінімальні і вибір макбука в першу чергу повинен ґрунтуватися на звичках користувача і основних завданнях, для вирішення яких потрібна техніка. У сфері роботи, наприклад, на посаду програміста навіть із мінімальним стажем роботи, краще відразу купити MacBook Pro 14″ (2021 рік) – поки не винайшли ноутбука краще та якісніше, його апаратна начинка і через 10 років не втратить своєї актуальності та зможе без проблем долати поставлені завдання.

При цьому MacBook Air M1 дуже легкий та компактний ноутбук для офісної роботи, навчання, відряджень. Він підтримує накопичувач до 2 Тб вбудованої пам'яті та аналогічно відгукується лише на торкання власника за рахунок підтримки технології Touch ID. Час автономної роботи без підзарядки у нього навіть більше, і це доведено численними краш-тестами. Правда у MacBook Pro 16″ 2021 цей показник взагалі досягає рекордних 21 години, але вартість його відповідна – майже втричі дорожче Air.

На які моделі macbook варто звернути увагу 2021

Вищеописані моделі хороші – в 2021 році їх можна купити в особисте користування або для роботи компанії, не соромлячись за своє рішення. Краще віддавати перевагу останнім моделям, але більш старі версії MacBook все ще заслуговують на увагу і не втрачають своєї популярності на тлі новинок поточного року.

Однозначно можна рекомендувати MacBook Air 2017 року з потужним 2-х ядерним процесором Intel Core i7 із частотою оновлення 2,2 Гц – відмінна робоча машинка для студентських робіт. За відсутності бажаної суми грошей на покупку версії Про 2021 року, можна звернути увагу на MacBook Pro 16″ 2019 року – потужний процесор Intel Core i9 (у максимальній конфігурації комп'ютера) та накопичувач до 8 ТБ зроблять все можливе, щоб ви встигли відчути комфорт використання на всі 100%.

Вибір повинен залежати від ваших орієнтирів та бажань, компанія випустить ще не один ноутбук в улюблених лінійках, але можна не чекати завтра, а купити MacBook Pro 14″ (2021) або MacBook Air (M1, 2020) вже зараз.