Murka vs Playtika: чиї ігри обрати?

murka games

Відеоігри — найпопулярніший вид цифрових розваг. Лише за останні 5 років доходи глобального ринку ігор зросли зі $120 до 180 млрд, а загальна кількість користувачів перевищила 2,3 млрд осіб. Більша частина геймерів віддає перевагу іграм на смартфонах та планшетах, і у цьому сегменті лідерство стабільно зберігається за соціальними іграми, оскільки вони здатні зачепити різноманітну аудиторію й довго утримувати їхню зацікавленість.

Перші соціальні ігри з'явилися близько 10 років тому й швидко стали популярними завдяки доступності, жанровому розмаїттю, захоплюючому гральному процесу, можливості спілкуватися з іншими гравцями та долучатися до різних ком'юніті. Головоломки, квести, настільні, карткові ігри та навіть слоти — все це стало доступним у вашому мобільному в будь-який час і в будь-якому місці абсолютно безкоштовно. Хто ж задає тренд в індустрії соціального геймінгу?

Ми розповімо про двох провідних розробників соціальних ігор, Playtika Ltd і Murka Games Limited, порівняємо їхні продукти, щоб допомогти користувачеві обрати найкращу пропозицію.

Playtika

Компанію Playtika засновано у 2010 році двома ізраїльськими розробниками — Робертом Антоколе (Robert Antokol) та Урі Шахаком (Uri Shahak). Перший продукт Playtika, Slotomania, дуже швидко став популярним, і вже через рік компанію придбав найбільший постачальник ігор Caesars Interactive Entertainment за $130 млн.

У 2016 році Caesars продає Playtika китайському інвестиційному консорціуму за рекордні $4.4 млрд. На той час штат її співробітників налічував 1300 осіб у 9 країнах світу (разом з США), а найбільші підрозділи базувалися в Україні та Білорусі.

Сьогодні в Playtika працює майже 4000 осіб у 19 локаціях по всьому світові, а її продукти щомісячно відкривають понад 30 млн користувачів. Компанія пропонує продукти в наступних жанрах:

  • соціальні слоти: Slotomania, Caesars Slots, House Of Fun, VDS, Pirate King, Vegas Downtown Slots;
  • карткові ігри: WSOP, Poker Heat, Solitaire Grand Harvest;
  • головоломки: Cat Force, Best Friends, Best Friends Stars;
  • пошук предметів: June's Journey, Pearl's Peril;
  • настільні ігри: Board Kings;
  • бінго: Bingo Blitz.

Всі додатки яскраві, барвисті, з відмінною графікою, продуманим геймплеєм та мінімальними вимогами до функціональності пристрою. Однак слід зазначити, що саме Playtika належить лише половина розробок. Іншу частину створено розробниками Jelly Button і Seriously, яких було придбано Playtika в рамках китайського консорціуму.

Murka

Компанію Murka Games засновано українцями Максом Поляковим (Max Polyakov) й Антоном Красним у 2009 році. Офіси розробників розташовано в Україні й на Кіпрі, а кількість їхніх співробітників сягає 800 осіб. На відміну від Playtika, яка розширює свої пропозиції коштом продуктів інших розробників, що входять до консорціуму, в Murka роблять ставку на власні ігри, переважно слоти, з захопливими сюжетами і яскравими персонажами. В Murka не люблять повторюватись, тож віддають перевагу міксу жанрів, завдяки чому створюють продукти, які швидко досягають популярності у десятків мільйонів користувачів по всьому світові.

Компанію визнано найбільш інноваційною за версією E&K Gaming та найкращим оператором соціальних казино за версією EGR. Проте у 2019 році, на піку популярності Murka, Максим Валерійович Поляков продав компанію американському інвестиційному гігантові – Blackstone.

Сьогодні Murka входить в 30 найбільших видавців програмних продуктів в Європі, Африці й на Середньому Сході, випереджаючи у цьому рейтингу такого поважного розробника, як Wargaming. Її продукти представлено у всіх офіційних маркетах додатків і у Фейсбуці, а кількість активних користувачів налічує понад 25 мільйонів осіб.

Програмні продукти Murka Games:

  • соціальні слоти: ARK Slots, Scatter Slots, Infinity Slots, Slots Journey, Slots Journey 2, Slots Era, Slots on Tour;
  • ігри у карти: Scatter Holdem Poker, Poker TX, Solitaire Play, Solitaire Heaven;
  • головоломки: Braindoku, Wordelicious (старт у 2021 році).

Якість додатків Murka, як і у Playtika, не викликає жодних нарікань. Відмінна графіка і промальовування, простота інсталяції, мінімальні технічні вимоги до пристрою, відсутність зависань та збоїв, офлайн режим — все це наповнює ігри від Murka задоволенням й комфортом.

Вердикт

Якщо ви віддаєте перевагу тематичним слотам, іграм у карти та головоломкам з щедрими привітальними бонусами, оригінальними персонажами та цікавими сюжетними квестами, Murka – найкращий вибір для вас. Її розробки точно не дадуть вам нудьгувати, захоплюючи лавиною призів, фріспінів та бонусних ігор. Кожна програма слотів включає понад 100 різноманітних ігор, які дозволять вам зануритися в незабутню атмосферу азарту й задоволення від приголомшливих виграшів.

Додатки Playtika гарантовано припадуть до душі цінителям казуальних ігор, покеру й бінго. А ось за різноманітністю і можливостям соціальних слотів компанія явно поступається своєму конкурентові. Крім того, ігри Playtika офіційно представлено лише у Google Market, AppStore та Facebook, що додає ще один бал в скарбничку Murka, адже її ігрові додатки також можна звантажити з Amazon та Microsoft Store.