Історія Йосипа

Шкільний твір

Історія Йосипа

І. Заздрість веде до злочину.

(На стародавній Батьківщині іудеїв жив колись Яків, у якого було дванадцять синів. Та найбільше любив він Йосипа. І брати йому заздрили, а тому спочатку кинули у воду, сподіваючись, що він потоне, а потім продали в рабство єгипетським купцям, караван яких саме проходив поруч.)

ІІ. Йосип у єгипетському рабстві.

(У Єгипті купці продали Йосипа начальникові охоронців фараона, і він став у начальника слугою. У вродливого юнака закохалася дружина начальника. Але оскільки він не звертав на неї уваги, мстива жінка сказала чоловікові, що його слуга зухвало пробрався до її покоїв. Йосипа було кинуто до в'язниці.)

ІІІ. Чудовий дар Йосипа.

(Хтозна, як би склалася подальша доля юнака, коли б не його чудовий дар. Йосип умів розгадувати сни, і його слова завжди справджувалися. Тому й звернулися до нього, коли фараон саме шукав віщуна, аби пояснити сон, що наснився йому вночі.)

ІV. Сни фараона та їх значення.

(Перший сон фараона був про те, як із ріки виходили семеро гарних ситих корів і паслися на лузі, а потім виходили сім корів бридких та худих, які поїдали корів ситих. Другий же сон був про сім здорових колосків, за якими виросло сім тонких, опалених східним вітром. І ці останні тонкі слабкі колоски поїдали добре вирощені. Йосип же розгадав сон, сказавши, що на Єгипет чекає сім років посухи, а отже, слід зробити запаси зерна. Тоді фараон, вражений розумом Йосипа, призначив його намісником у державі. Коли почалася засуха, Йосип продавав людям зерно й збагатив казну фараона.)

V. Сини Якова їдуть за зерном до Єгипту. Випробування для братів.

(У Ханаані тим часом теж почалася засуха, і Яків послав синів по зерно до Єгипту. Вони не впізнали Йосипа, так він змінився. Але він усіх упізнав і вирішив учинити їм випробування. Спочатку сказав, що не вірить їм і кине до в'язниці. Брати між собою заговорили, що це кара за негідний вчинок з братом Йосипом. Серце Йосипа тішилося тим каяттям. Тоді він вирішив випробувати братів ще раз, підклавши в зерно ті гроші, які вони сплатили за зерно. На зворотному шляху брати побачили гроші, злякалися й вирішили повернути їх наступного разу.)

VІ. Сенс випробувань Йосипом братів.

(За два роки брати Йосипа знову прибули до Єгипту й привезли з собою дарунків і грошей від Якова вдвічі більше від знайденого в мішках. Та Йосип замислив третє випробування: він звелів домоуправителю підкласти срібну чашу до мішка найменшого з братів — Веніаміна. А потім послав домоуправителя навздогін братам, аби він звинуватив їх у крадіжці. А коли брати повернулися, Йосип звелів їм залишити Веніаміна в нього в рабстві. Та брати не хотіли залишати його самого, й найстарший із братів згодився сам піти в рабство замість Веніаміна. Тоді зрозумів Йосип, що брати його змінилися та щиро жалкують про свій негідний вчинок. І відкрився він, що є їхнім братом Йосипом, який не загинув, а досяг влади. І запросив Йосип братів та батька оселитися в Єгипті, де він міг би про них піклуватися. Відтак Яків разом з синами та численними родичами оселився в дельті Нілу, де щасливо закінчив свої дні в люблячій родині.) VІІ. Яка головна думка історії Йосипа?

(Розповідаючи історію Йосипа, Старий Заповіт наставляє завжди пам'ятати: немає нічого більш надійного й щасливого, ніж міцна сім'я. І відновити гармонію й щастя може людина завдяки розуму, милосердю, шанобливому ставленню до сім'ї.)