Лепкий Богдан — Орли

Шкільні твори

Образ юної українки (за повістю "Орли") (1 варіант)

У повісті "Орли" Богдан Лепкий зображує життя українського народу в той час, коли після смерті гетьмана Івана Мазепи був обраний гетьманом Пилип Орлик. Але Москва не хотіла давати волі Україні, а тільки ще більше захоплювала владу над нашими землями та людьми.
Однією з головних героїв повісті є дівчина Орися. Вона — дочка сотника Тригуба...

Читати приклад твору →

Образ юної українки (за повістю "Орли") (2 варіант)

Надзвичайно вразив мене образ юної Орисі з повісті Богдана Лепкого "Орли". Орися постає мужньою, поважаючою себе дівчиною. Коли москалі викрадають її вночі, не страх опановує її серце, а лють та відчай від того, що вона не може певним чином відстояти свою гідність. Для дівчини гідність важливіша за життя. Також Орися змальовується як любляча донька, яка дуже вболіває за долю свого батька і заради нього готова йти на ризик.
У своїй повісті Богдан Лепкий створив типовий образ української дівчини...

Читати приклад твору →

Образ юної українки (за повістю "Орли") (3 варіант)

Повість "Орли" розповідає про події, коли царський уряд вживав жорстоких заходів по відношенню до населення України. На захист рідної землі виступають представники української шляхти — Сулима, його син Петро та сотник Тригуб.
Петро гуртує навколо себе таких самих завзятих козаків, як він сам. Разом із своїм батьком, не боючись покарання, вони ховають дарчі грамоти, в яких йде мова про давні права та привілеї українського народу. Вони ладні захищати свій народ до останнього подиху...

Читати приклад твору →

Образ юної українки (за повістю "Орли") (4 варіант)

В повісті Богдана Лепкого "Орли" змальовуються часи, коли Москва посилювала притискання України, коли російський цар Петро І намагався міцно і надовго приєднати Україну до Росії. Посилювалось гноблення нашого народу, знищувалась його історія, пам'ять, мова. "Часи були страшні: за одне слово можна було заплатити здоров'ям, а то й життям".
Ось "почепили москалі" черговий "папір на магістраті"...

Читати приклад твору →
Дивіться також