Короленко Володимир — Діти підземелля

Шкільні твори

"Сильна людина другом" (за повістю Володимира Короленка "Діти підземелля")

1. Активна громадська позиція В. Короленка (ненавидів зло, насилля, несправедливість, боровся за краще життя народу).
2. Найзаповітніша мрія Васі (мати щирого, чесного, доброго, вірного, надійного друга, бо у рідному домі він був чужий).
3. Складні стосунки між Васею та батьком (батько: втрата коханої дружини, нерозуміння Васиної поведінки, неприязнь до сина; Вася замкнувся в собі, почувався самотнім, зрада вуличних товаришів).
4. Великі зміни у житті Васі (зустріч з дітьми підземелля).
5...

Читати приклад твору →

Важкий шлях до порозуміння між Васею та його батьком

Часто люди сприймають один одного поверхово, звертаючи увагу лише на деякі зовнішні ознаки поведінки. Особливо прикро, коли непорозуміння виникає між близькими людьми, батьком і сином.
У повісті В. Г. Короленка ми бачимо надмірно суворе ставлення батька до свого сина Васі. Чому так відбувається? Після смерті своєї жінки, матері Васі і Соні, пан суддя відчуває глибокий сум у своєму серці, ніхто і ніщо не може повернути кохану...

Читати приклад твору →

Значення дружби в житті юних героїв повісті В. Короленка "Діти підземелля"

Дружба — найцінніший скарб. Вона необхідна для кожного з людей, адже ніхто не побажає собі життя без друзів. Недарма кажуть, що людина без друзів — що дерево без коріння. Т, безумовно, велике значення дружба мала для юних героїв твору В. Короленка "Діти підземелля".
Вася, Валек та Маруся належали до різних суспільних кіл. Але всі вони були по-своєму нещасні, знедолені діти...

Читати приклад твору →

Обіти, які давали Вася і Соня на могилі Марусі (за повістю В. Г. Короленка "Діти підземелля")

Тибурцій і Валек, поховавши Марусю, кудись зникли з містечка. Васі дуже не вистачало друзів, їхніх розмов. Усе пережите разом згадувалось з якимось світлим сумом, сльози виступали на очі, і — дивна річ — сум поступово зникав, на серці ставало легше. Вася незабаром відчув, що його серце дуже вдячно друзям за те, що вони були.
Хлопець поділився цією думкою з батьком. Суддя, коли в нього був вільний час, гуляв з сином просто вулицями містечка. Навесні вони стали брати з собою і Соню...

Читати приклад твору →

Протиставлення у творі В. Короленка "Діти підземелля" двох світів дитинства

Протиставлення у творі В. Короленка "Діти підземелля" двох світів дитинства
Коли я читав повість В.Короленка "Діти підземелля", я втішався тим, що це вже минулося. Такого вже не буде, бо ми живемо у новітні часи, в демократичній державі. Я співчував Васі, бо то страшна річ — залишитися без матері, до того ж батька гне горе. Я розумів хлопця, чого він тікав з дому: без матері — це пустка, хоч би хто там жив. Та коли до повісті ввійшли нові герої, мене вразило вже не це...

Читати приклад твору →

Справжні друзі за повістю В. Короленка "Діти підземелля"

Володимир Короленко був дуже справедливою людиною, боровся за краще життя людей. Не один раз письменник відбував ув'язнення, значну частину свого життя провів на засланні. Об'єктом уваги Короленка були гнані й скривджені.
Багато чудових творів належить перу письменника. Серед них повість "Діти підземелля", де йдеться про дитячу дружбу, а також про нелегке життя бідняків.
Кожна людина прагне мати надійного, чесного, доброго друга...

Читати приклад твору →

Чого навчився Вася, познайомившись з дітьми підземелля? (2 варіант)

Вася — один із головних героїв повісті В. Короленка "Діти підземелля". Це хлопчик із пристойної, заможної сім'ї, який ні в чому, окрім родинної ласки та любові, не знав нестатку. Але, познайомившись із Валеком та Марусею — дітьми підземелля, він багато чому навчився. По-перше, зустрівшись із маленькими мешканцями підземелля, таємницю якого він випадково взнав, Вася побачив світ зовсім з іншого, неприємного боку. Виявилося, що життя зовсім не таке безтурботне й радісне...

Читати приклад твору →

Чого навчився Вася, познайомившись із дітьми підземелля

Дружба Васі з дітьми підземелля багато чого навчила маленького хлопчика з багатої сім'ї. Випадково пізнавши таємницю підземелля, Вася побачив зовсім інше життя. Він уперше побачив дітей, що не мали дому, часом просто голодували, а коли їм перепадала ситна їжа, то сумніву не лишалося — це було вкрадене.
Але в чомусь вони, бідно зодягнені, нещасні, були багатші за нього — вони мали справжнє родинне тепло...

Читати приклад твору →
Дивіться також