Бібліотека Української Літератури
Українська література  :  Бібліотека  :  Сучасна література  :  Біографії  :  Критика  :  Статті  :  Енциклопедія  :  Народна творчість  |
Навчання  :  Реферати  :  Шкільні твори  :  Твори з мови  :  Стислі перекази  :  Контрольні питання  :  Крилаті вирази  :  Словник  |
Шкільні твори > Б > Барка Василь > Для чого людина приходить у цей світ (за романом В. Барки "Жовтий князь") — електронний текст

Для чого людина приходить у цей світ (за романом В. Барки "Жовтий князь")

Шкільний твір

Людина — найзагадковіша у світі істота, яку Бог наділив душею і розумом. І в своїх діях вона керується саме цими чинниками, що роблять людину вищою за тваринний світ. Але людина — частка природи і цього тваринного світу, і може статися так, що звірячі інстинкти переважать її людське єство. І тоді це вже н$. людина, а ходяча істота, запрограмована на виконання певних дій, і її не турбує питання, для чого вона прийшла у цей світ і яку мету в житті переслідує.

Ще не знаючи такого письменника, як Василь Барка, і його творчості, я не думала, що мене так гостро хвилюватиме це питання — питання людського буття. Та прочитавши його роман "Жовтий князь", я зрозуміла, що не можна будувати майбутнього, не з'ясувавши причини свого приходу в цей світ. І справді, в найскладніших політичних і соціальних умовах постає перед людиною вічне і проблемне питання: для чого я живу?

"Жовтий князь" — це страшна картина голодомору 1932—1933 років в Україні. А найстрашніше полягає у штучному створенні цих подій. Хоча я вже чула про ці жахливі роки, але не можу і не хочу вірити, що у світі могли бути (і, на жаль, є) такі страшні люди-месники, люди-варвари, сам Сталін і його підручні. Керуючись власними бажаннями, вони прирекли мільйони невинних людей на загибель, вони згубили "цвіт" української нації.

Я вважаю (і знаю напевне), що людина створена для добра, створена власноруч творити добро, любити і поважати людей. Так написано в Біблії.

Саме таке добро уособлює родина Катранників у романі Василя Барки. Ця родина — образ людяності, щирої доброти і любові. Катранники своїми діями і словами тільки виправдовують мою життєву позицію і відповідають на вічне питання: для чого людина приходить у цей світ?

Антиподом Катранників у романі виступає Отроходін — вірний комуніст, що без вагань виконує накази влади. Для цієї людини (я б навіть сказала істоти) не існує майбутнього, Отроходін живе тільки сьогоднішнім днем. Його розум затьмарюють звірячі інстинкти: де б чого загарбати і як би прислужитися владі.

Щодо мене, я б не хотіла стати такою бездуховною тварюкою, потворою. Хоча зараз я ще не можу однозначна відповісти на питання людського буття. Я тільки формуюсь як людина і особистість, я ще не знайшла свій шлях у житті. Та все ж таки можу впевнено сказати, що ніколи не завдам кому-небудь шкоди й болю.COMY.ru - Мобильные телекоммуникации | Купить весы в Украине vis.ua | Электронные замки в интернет-магазине PlastMarket. Доставка по Украине, гарантия.
bigmir)net TOP 100          SERVER UA - Выделенные сервера
Сторінку згенеровано за 0.003644 сек.