Діккенс Чарльз

Стислий переказ творів, твори скорочено

Домбі і син (детальний переказ)

РОЗДІЛ І
Домбі і Син
Домбі сидів біля ліжечка Сина. "Батькові було близько сорока восьми років. Синові близько сорока восьми хвилин". Домбі був лисуватим чоловіком, з червоним обличчям, із гарною фігурою. Син був дуже лисим і дуже червоним, здавався пом’ятим і в плямах.

Читати скорочено →

Домбі і син

Містер Домбі був чоловік суворий. Усе, чого він жадав, — щоб могла торгувати його фірма "Домбі і син". Так називалася фірма його батька, яку він успадкував. Фірма була. Він сам, містер Домбі, був. Але сина не було. Та ось нарешті народила дружина йому сина. Між містером Домбі та його жінкою не було кохання. Він оженився, щоб мати сина — компаньйона та спадкоємця. Першою народилася у сім’ї дівчинка, Флоренс. На початку твору їй шість років. Батько зневажає доньку, бо для фірми вона — непотріб.

Читати скорочено →

Пригоди Олівера Твіста

РОЗДІЛ І
оповідає про місце, де народився Олівер Твіст, і про те, за яких обставин це сталося
У кожному місті Англії існує робітний дім. В одному місті ось у такому громадському закладі "народився смертний, чиє ім’я ви бачите у назві цього розділу". Якби у мить появи на світ його "оточували дбайливі бабусі, стурбовані тітоньки, досвідчені мамки й велемудрі лікарі, то йому напевне й неминуче був би кінець". Адже декілька хвилин він не дихав.

Читати скорочено →

Різдвяна пісня у прозі, або Різдвяне оповідання з привидами

Цитата:
Марлей помер. Скрудж зоставив Марлеве йменна на вивісці. І після Марлевої смерті над дверима при вході в контору було написано: Скрудж і Марлей. Всі знали торгову спілку, що звалася "Скрудж і Марлей".
Якось, перед одним з найкращих днів року, перед Різдвом, старий Скрудж сидів і працював у своїй конторі. Година була холодна, похмура.
— Будьте здорові, зі Святим вечором, з веселим Різдвом, дядечку! Щасти вам, Боже! — залунав зненацька радісний голос.

Читати скорочено →