Бібліотека Української Літератури
Українська література  :  Бібліотека  :  Сучасна література  :  Біографії  :  Критика  :  Статті  :  Енциклопедія  :  Народна творчість  |
Навчання  : Реферати  : Шкільні твори  : Твори з мови  : Стислі перекази  : Питання  : Крилаті вирази  : Словник  : Конспекти уроків |
Зарубіжна література: Шкільні твори > П > Пушкін Олександр > М. Лермонтов і О. Пушкін — електронний текст

М. Лермонтов і О. Пушкін

Шкільний твір - зарубіжна література

      М. Лермонтов і О. Пушкін

      І. Історичні умови формування. (Епоха Пушкіна і Лермонтова: час напередодні повстання декабристів і наступна після його розгрому реакція.)
      ІІ. Подібність і відмінність поглядів і настроїв поетів.
      1. Тема поета у творчості Лермонтова в порівнянні з лірикою Пушкіна. (Лермонтов: поет не самотній провидець, а народний трибун, приречений жити і діяти в суспільстві, де проповідування любові і правди сприймається з нерозумінням і злістю. Пушкін: поет-пророк, покликаний служити людям. "Хочу воспеть свободу миру, на тропах поразить порок". Муза - "гроза царів", "волі горда цариця".)
      2. Пушкінські мотиви у творчості Лермонтова. (Подібність окремих художніх образів, сюжетів. "Дві невільниці" Лермонтова і "Бахчисарайський фонтан" Пушкіна. Історична проза Пушкіна - роман Лермонтова "Вадим" - тема селянського бунту, оцінка Пугачова одним і іншим поетом.)
      3. Російська історія в уяві художників. (Пушкін - "Полтава", "Борис Годунов", "Капітанська дочка", "Мідний вершник". Лермонтов - протиставлення свого покоління героям минулого. Шукає розради і надії в недавніх подіях історії Росії, у народі. "Бородіно", "Дума".)
      ІІІ. Вірші Лермонтова, присвячені Пушкіну. (У "Смерті поета" заявив про себе як про спадкоємця його бунтарської слави, готового страждати за свої переконання.)


Электронные замки в интернет-магазине PlastMarket. Доставка по Украине, гарантия.
bigmir)net TOP 100          SERVER UA - Выделенные сервера
Сторінку згенеровано за 0.014399 сек.