Бібліотека Української Літератури
Українська література  :  Бібліотека  :  Сучасна література  :  Біографії  :  Критика  :  Статті  :  Енциклопедія  :  Народна творчість  |
Навчання  : Реферати  : Шкільні твори  : Твори з мови  : Стислі перекази  : Питання  : Крилаті вирази  : Словник  : Конспекти уроків |
Зарубіжна література: Шкільні твори > М > Міцкевич Адам > Поезія А. Міцкевича як вияв кращих традицій романтизму — електронний текст

Поезія А. Міцкевича як вияв кращих традицій романтизму

Шкільний твір - зарубіжна література

I. Адам Мщкевич — польський поет, революційний діяч. (Творчість Міцкевича припала на добу Романтизму. Він був серед тих поляків-революціонерів, котрі виступали проти імперської політики Росії і пригноблення Польщі.)

II. Світ романтичних і фантастичних образів у поезії А. Міцкевича.

1. Буря — одна із поширених образів стихій природи у романтичній поезії. (Вірш "Буря" розповідає про шторм, у якому гине корабель — "Ступив на корабель жорстокий геній смерті". Екіпаж корабля за крок від загибелі, і кожен готується зустріти смерть по-своєму: хто молиться, хто з товаришами прощається. І лише самотній чужинець, спостерігаючи картину бурі, доходить висновку, що той знайшов щастя у житті, хто друзів має і може ще молитися.)

2. "Бахчисарай" — кримські враження Міцкевича. (Романтичний опис Бахчисарайського палацу. Колись серед цієї краси кипіло життя, людські пристрасті, був гарем. Але все в минулому — руїна, дикий виноград, літає сарана, "повзе холодний гад". Таке скороминуче людське життя, любов і слава.)

3. Монолог біля гробниці Потоцькоі. (Молода і вродлива графиня наче квітка зів'яла у чужому краю. її спогади і думки линули до Польщі. Поет жалкує, що і йому доведеться померти далеко від батьківщини — "Хай приязна рука мене хоч поховає!".)

ІІІ. Творчість А. Міцкевича — найяскравіший вияв польського романтизму. (Неприйняття дійсності, почуття самотності і приреченості особистості, що зайшла у безвихідь, були характерними для творчості польського поета-романтика і поета-бунтаря Адама Міцкевича.)


Электронные замки в интернет-магазине PlastMarket. Доставка по Украине, гарантия.
bigmir)net TOP 100          SERVER UA - Выделенные сервера
Сторінку згенеровано за 0.009349 сек.