Верлен Поль

Шкільні твори за творчістю

"Поетичне мистецтво" французького символіста Поля Верлена

"Поетичне мистецтво" французького символіста Поля Верлена
Свої погляди на поезію Верлен виклав у вірші початку 70-х років "Поетичне мистецтво", де музичність вірша протистоїть визначеності змісту. Верлен радив звертатися до незрозумілих образів та віддавати перевагу нюансам, переливам, а не різким тонам. І хоча Верлен мав на увазі легку неточність уяви, такий принцип відкривав шлях алогізму.

Читати весь твір →

Мій улюблений вірш французьких символістів

Мій улюблений вірш французьких символістів
Немає жодних сумнівів — це "Поетичне мистецтво" Поля Верлена. Сміливе до блюзнірства, воно наслідує відомі біблійні слова: "Спочатку було Слово". Поет вимагає від колег зрівнятися з Творцем, бути творцями й побудувати власний світ за своїми уподобаннями. І він має бути заснованим не на слові, незграбній спробі людства відтворити красу, а на самій красі: "Спочатку — музику!

Читати весь твір →

Новаторство поезії Поля Верлена

Одному з відомих французьких поетів-символістів XIX століття Полю Верлену доля відміряла небагато років життя: усього лише 52. Але життя насиченого, не завжди щасливого й спокійного. Натура пристрасна й неврівноважена, він дуже часто згинався під тягарем життєвих обставин, борсався і в суперечностях власної вдачі. 1 літературну стежку обрав не одразу.

Читати весь твір →

Поет-символіст Поль Верлен і його вплив на українську поезію

Поля Верлена вважають яскравою особистістю доби декадансу у Франції і представником символізму у французькій поезії. Він був визнаним майстром у цьому напрямку, хоча й не був ні фундатором, ні лідером символізму. Він був майстром і великим поетом. А цього достатньо, щоб його читали й перечитували й сьогодні. Хіба не малює наша уява химерний і загадковий світ, коли звучать ось ці рядки Поля Верлена (Переклад М.

Читати весь твір →

Поль Верлен - великий французький символіст

(1844-1826)
Французький поет-символіст, за словами Анатоля Франса, "кращий поет свого часу". "Королем поетів" оголосили його літератори 1894 року.
Мистецький світогляд Верлена представлений у програмовому вірші "Поетичне мистецтво" (1874/. Його літературним кредо є поєднання слова і музичності, гармонії звука, про це поет заявив у вірші "Найперше — музика у слові..." (1882).

Читати весь твір →

Поль Верлен - велична постать французького символізму

Поль Верлен — велична постать французького символізму
Поль Верлен — неперевершений поет-лірик, який з непересічною майстерністю розкриває у своїх творах найінтимніші переживання людини. Його поезії властива сповідальність і свіжість почуттів, гра напівтонів, відтінків барв і почуттів, нюансів вражень та емоцій.
У середині 60-х років ХІХ ст. Верлен разом з поетами Рембо і Малларме став засновником поетичної групи "Парнас" — могутньої течії французького символізму.

Читати весь твір →