Вергілій

Шкільні твори за творчістю

«Енеїда»

Яблуко розбрату виконало свою чорну справу найкращим чином: Еріда знала, куди цілити — адже нема нічого страшнішого від помсти розгніваної ображеної жінки.

Читати весь твір →

Інтерв'ю зі славетним римським поетом Вергілієм

(70-19pp. до н.є.)
Відомий давньоримський поет, перу якого належать "Буколіки" (42-30 pp.), "Георгіки" (близько 29 p.), "Енєїда" (29-19 pp.).
"Буколіки" — збірник з десяти еклог— пастуших поем. Тематика віршів традиційна для буколістичного жанру: оспівування кохання, щедрот життя. Вергілій збагатив буколістичний жанр розробкою теми дружби, діалогами про життя.

Читати весь твір →

Енеїда Вергілія - творче наслідування Гомерових поем

"Енеїда" Вергілія — творче наслідування Гомерових поем
Світову славу надав Вергілію його третій великий твір — героїчна поема "Енеїда". У цій поемі зустрічаємо вже знайомі з поеми Гомера "Іліада" імена героїв. Так головний герой поеми Вергілія Еней був сином Анхіза й Венери, Анхіз же доводився двоюрідним братом троянському царю Пріаму. Таким чином, Вергілій ніби розповідає про ті події, що залишилися за межами "Іліади".

Читати весь твір →

Оспівування римської доблесті і величі Риму в поемі Вергілія "Енеїда"

I. Передумови створення Вергілієм "Енеїди". (Найвидатніший поет епохи Октавіана Августа — Публій Вергілій Марон — жив і творив у останнє століття до нашої ери. Найкращим його твором вважається епічна поема "Енеїда", написана на прохання самого Октавіана Августа. Писав її поет у зрілому віці упродовж десяти років — до смерті.)
II. Мета написання поеми "Енеїда".

Читати весь твір →

Поема Вергілія «Енеїда» як літературна обробка римських легенд про троянця Енея

Як відомо, Вергілій написав свою славнозвісну "Енеїду" за ініціативою Августа. Він бажав у найурочистішій формі прославити імперію Августа, бо був її щирим прибічником. Грандіозне зростання Римської імперії потребувало для себе як історичного, так і ідеологічного підґрунтя. Але самих історичних фактів у подібних випадках буває замало. Тут завжди на допомогу приходить міфологія, роль якої в тому й полягає, щоб звичайну історію перетворити на диво.

Читати весь твір →

Поетизація звитяги й патріотичного служіння державі в «Енеїді» Вергілія

Поема Вергілія "Енеїда" побудована на основі легенди про троянців і розповідає про заснування Римської держави. Твір відобразив характерні риси римської культури й уславив у віках ім'я його автора. Задумана як аналог "Іліади" та "Одіссеї", "Енеїда" змальовує діяння легендарного троянця Енея. На основі міфів про Енея (сина богині Венерн) й про заснування Риму автор відтворює міфологічну історію італійської старовини, пов'язуючи її з актуальними проблемами епохи ставлення Римської імперії.

Читати весь твір →

Публій Верґілій Марон і його «Енеїда»

Час правління імператора Октавіана Августа ознаменований залученням до відродження могутності імперії Риму найталановитіших письменників нового покоління, серед яких були лірик Горацій та епік Верґілій.
Розбещеність верхівки суспільства, жадоба розкошів, стомленість народу війною — все потребувало високого рівня чеснот, які б стали еталоном для римлян. Цим естетичним ідеалом епохи стала монументальність, гармонійність і ясність у філософії і культурі.

Читати весь твір →