Такубоку Ісікава

Шкільні твори за творчістю

Ісікава Такубоку — майстер танки

Танка — найдавніша японська поетична форма, що дожила й до наших днів. Протягом століть вона мала періоди розквіту й відносного занепаду.
Наприкінці XIX століття ця майже забута форма набуває популярності завдяки творчості основоположників романтичного напряму в поезії танка Ірсана Теккана та Іосано Акіко, п'ятивірші якої стали найвищим досягненням цього напряму. Ісікава Такубоку, їх учень, досяг у формі танка нових вершин, він став основоположником реалістичного напряму.

Читати весь твір →

Гра слів та багатозначність образів танки Такубоку

Гра слів та багатозначність образів танки Такубоку
Ісікава Такубоку (1885-1912) — один із найулюбленіших поетів Японії. Багато його віршів стали народними піснями. Таке визнання — велика честь для будь-якого поета. Такубоку прожив лише двадцять шість років і залишився в пам'яті людей юнаком. Його літературна спадщина налічує багато томів: збірки віршів, романи, критичні та публіцистичні статті, щоденники високої художньої якості.

Читати весь твір →

Мої улюблені танки Такубоку

Ісікава Такубоку — один з найпопулярніших поетів Японії. Його танки відкрили нову епоху в створенні цієї давньої форми японської поезії.
Танка завжди створює якесь одне цілісне враження, яке тягне за собою ланцюжок асоціацій. Так поет включає у процес співтворчості читача, оскільки поезія завжди розраховує на емоційне відлуння.

Читати весь твір →

Поєднання в жанрі танки картин реального буття та особистих асоціацій поета (вірші Ісікави Такубоку)

Японський поет кінця XIX—початку XX ст. Ісікава Такубоку.
Я відкриваю цю маленьку збірочку навмання. Я нічого не шукаю спеціально — просто читаю кілька коротеньких віршів і чимраз замислююсь: як можна так написати? Цей жанр японської поезії зветься танка.

Читати весь твір →

Тонке сприйняття барв і звуків життя (у танках Ісікави Токубоку)

В усьому світі люди мають однакові почуття, досить часто розмірковують над однаковими "вічним" проблемами, але літературні та взагалі мистецькі твори представників різних культур, які відображують ці проблеми й почуття, можуть бути дуже несхожими. Особливо це помітно, коли йдеться не про споріднені культури географічно близько розташованих країн, що мали багато спільного в історії, а про такі, так би мовити, над культури, як Схід і Захід.

Читати весь твір →