Руставелі Шота

Шкільні твори за творчістю

Вічні ідеали добра й братерства (Твір-роздум за поемою Ш. Руставелі "Витязь у тигровій шкурі")

Начебто чорні урагани, які змітають усе на своєму шляху, проносилися над землею Грузії криваві війни й нищівні пожежі. Безцінні скарби духовного життя зникали в полум'ї, мішалися з кров'ю, втоптувалися в землю. Стародавній народ картвелів достойно опирався войовничим загарбникам.
Велика поема Шота Руставелі вціліла в ті страшні часи й змогла донести до сьогодення вражаючі картини стародавнього життя.

Читати весь твір →

Гуманістичний пафос поеми Ш. Руставелі "Витязь у тигровій шкурі"

I. Поема "Витязь в тигровій шкурі" — найвидатніша пам'ятка грузинської літератури доби Середньовіччя (типові риси середньовічного епосу, глибокий гуманістичний пафос).
II. Гуманізм поеми (обраний сюжет — не історична подія, а приватне життя героїв):
1. Головні герої поеми (цар Аравії Ростеван — у похилому віці, не має спадкоємця; його донька Тінатін, яка кохає лицаря-полководця Автанділа; Таріел — "витязь в тигровій шкурі", нащадок царського роду, закоханий у царівну Нестан-Даріджан).

Читати весь твір →

Дружба і любов у поемі Ш. Руставелі "Витязь у тигровій шкурі"

Дружба і любов у поемі Ш. Руставелі "Витязь у тигровій шкурі"
І. Надзвичайна популярність поеми Ш. Руставелі на його Батьківщині. (На Батьківщині Ш. Руставелі поему "Витязь у тигровій шкурі" вшановують нарівні з Біблією. В неприступних горах Грузії є люди, котрі знають напам'ять усі півтори тисячі строф поеми Руставелі.

Читати весь твір →

Дружба і любов у поемі Шота Руставелі «Витязь у тигровій шкурі»

Ці почуття лейтмотивом проходять через усю поему Шота Руставелі "Витязь у тигровій шкурі". Для грузинського народу ця книга стала народною реліквією, основою для створення народних пісень, переказів. Це така ж пам'ятка грузинської літератури, як "Слово о полку Ігоревім" для українців чи "Божественна комедія" Данте для італійців.

Читати весь твір →