По Едгар Аллан

Шкільні твори за творчістю

"Пригоди думки" у творі Е. По "Золотий жук"

Де цей край,
Край золотий Ельдорадо?
Е. По
Едгар Аллан По — один із відомих письменників світу. Але письменник незвичайний, письменник-інтелектуал, твори якого треба читати уважно, розмірковуючи, аналізуючи.
Едгара По вважають майстром захоплюючої фантастичної новели і батьком детективного жанру в літературі. Він досяг визнання як у поезії, так і в прозі. Глибокі, майже енциклопедичні знання Е.

Читати весь твір →

Гімн людському інтелектові (за новелами Едгара По "Золотий жук", "Вбивство на вулиці Морг")

I. Моє ставлення до детективних оповідань (читаю із захопленням, цікаво стежити за вчинками героїв, спостерігати за логікою розкриття таємниць, вражають можливості людського розуму).
II. Засновник детективного жанру — Едгар По (майстер захоплюючої фантастичної новели, сміливі гіпотези і припущення; відчуття напряму розвитку наукової думки майбутнього, не відступаючи від логічних законів дійсності; сприймались як опис реальних подій).
III.

Читати весь твір →

Образ головного героя в оповіданні Е. По "Золотий жук"

(1809-1849)
Американський письменник, новеліст, поет, критик. На долю його випали нелегкі життєві випробування: народився в сім'ї бродячих акторів, рано втратив батьків, його взяла на виховання багата родина, але щастя було недовгим. Характери нового батька і чужого сина не співпадали і зрештою Едгар змушений був покинути забезпечену родину і поневірятися. З 1828 до 1831 року По друкується, видає три поетичні збірки, але успіху вони не мають.

Читати весь твір →

Романтизм у зображенні героїв Едгара По

Романтизм у зображенні героїв Едгара По
Едгар По — надзвичайно яскрава постать у світовій літературі. Його поезія вплинула на творчість поетів різних народів. Його прозові твори стали підґрунтям нових жанрів — детективного і науково-фантастичного. Його психологічні новели заклали підвалини психологічної прози. Його критичні праці сприяли формуванню американської національної літератури.
Велику увагу Едгар По приділяв художній майстерності твору.

Читати весь твір →

Романтичні герої Едгара По

Едгар По — надзвичайно яскрава постать у світовій літературі. Його поезія мала значний вплив на творчість поетів різних народів, але на батьківщині, в Америці, його вірші довго не розуміли і не визнавали. Прозові твори Едгара По стали підґрунтям нових жанрів, детективного і науково-фантастичного, тому Ж. Берн і Г. Уеллс вважали його своїм учителем. Його психологічні новели заклали підвалини психологічної прози, критичні праці сприяли формуванню американської національної літератури.

Читати весь твір →

Таємничий і пригодницький світ новел Едгара По

Таємничий і пригодницький світ новел Едгара По
Едгар Аллан По — американський поет, новеліст, критик.
Свою першу збірку "Тамерлан та інші вірші" він надрукував анонімно 1827 року, потім переробив, щось додав і видав під своїм іменем за кілька років. Його доробок пізніше доповнили "Вірші", "Ворон й інші вірші", "Улялюм", "Аннабель Лі"... Із 1840 року починає писати прозові твори.

Читати весь твір →

Таємничий і пригодницький світ новел Едгара По

Едгар Алан По — відомий американський письменник та критик. Саме він ще у XIX сторіччі започаткував детективний жанр і створив передумови виникнення ще двох жанрів — психологічного оповідання та наукової фантастики.
На початку своєї творчої діяльності Едгар По прославився як пост, але і в його прозаїчних творах є багато поетичного, а саме — їхня психологічність та емоційність, у ті часи не дуже характерні для прози.

Читати весь твір →

Що таке інтелектуальний детектив? (За новелами Едгара Алана По "Золотий жук" та "Вбивство на вулиці Морг")

Усі ми звикли до того, що серед книжок для масового читача чільне місце посідають детективи. Здається, що цей надживучий жанр існував завжди. Але це не так.
У 1809 році в Америці народився хлопчик, якому судилося стати одним із засновників детективного жанру. Цього хлопчика звали Едгар Алан По. Сьогодні цей письменник викликає нову хвилю цікавості, а втім, можна сказати, що непопулярним Едгар По не був ніколи.

Читати весь твір →